4 BİN 500 ÖĞRENCİYE SPOR MALZEMESİ

Balıkesir Valiliği tarafından başlatılan ve Bandırma ilçe Kaymakamlığınca yürütülen “ Sporda Yetenek 10’la Gelecek “ Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi 15 ilk ve ortaokula, İlçe Spor Müdürlüğüne ve Hicri Ercili Sevgi Evlerine Bandırma Belediyesi sponsorluğunda spor malzemeleri dağıtıldı.

4 Bin 500 öğrencinin yararlanacağı spor malzemeleri içinde satranç takımı, maç topları, masa tenisi takımı, eşofman, dart, jimnastik minderleri, okçuluk seti ve basketbol topları bulunuyor. Bandırma Belediyesinin dağıtımını yaptığı spor malzemeleri ile öğrenciler 19 farklı branşta spor yapma olanağına sahip olacaklar.

Spor Malzeme dağıtımına Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mutlu Aslan, İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü Necati Yaşar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul çağındaki çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlayan bir proje çerçevesinde burada bir araya geldik diyen Kaymakam Günhan Yazar: “Projemizin amacı çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunması ve ortak çalışma bilincinin oluşturulmasıdır. Yeni projeler kapsamında yeni spor salonları yapıyoruz. Bugün burada gördüğünüz gibi okullarımızdaki spor faaliyetlerine malzeme desteği sunuyoruz. Gerek gördüğümüz öğrencilerimizin kıyafetlerini karşılıyoruz. Yetenekli öğrencilerimiz daha iyi şartlarda spor yapsınlar diye çalışıyoruz. Tabi bu projeyi oluştururken çok önemli bir destekçimiz var Bandırma Belediyesi ben hem Belediye Başkanımıza hem de Belediye Meclisine çok teşekkür ediyorum. Ben tekrar katkıda bulunan ve emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!