BAKAN YARDIMCISI ERSOY VE ORGENERAL ÇETİN TUNCELİ’DE

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Tunceli`ye geldiler.
Tunceli Valisi Tuncay Sonel ve Komutanlar tarafından karşılanan Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, ilk olarak 2. Jandarma Komando Özel Harekât Tabur Komutanlığında Kahraman JÖH ve PÖH`lerle kahvaltıda bir araya geldiler.
“Ülkemizin ve Devletimizin Neleri Başarabileceğini Hep Birlikte Hem Milletimize Hem Bütün Dünyaya Gösterdik.”
Kahvaltı sonrası konuşan Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Tunceli’yi Ülkemizin en huzurlu en güvenli noktalarından biri haline getiren, bu Kahramanlarımızla aynı sofrayı paylaşma fırsatı veren Valimize ve Komutanlarımıza teşekkür ederek; verilen emeğe yapılan bunca fedakârlığa minnettar olduğunu ifade etti.
Bakan Yardımcısı Ersoy:
” 40 yıldır bu coğrafyada görev yapan insanlar, terör örgütünden hep eziyet çekti. Milletimize 40 yıldır zulüm eden, evlatlarımıza 40 yıldır zulüm eden bu hainleri bu alçakları yok etmeye hiç bu kadar yaklaşamamıştık. 40 yıldır tayini bu bölgeye çıkan,  hiçbir kaymakamın, hiçbir hâkim ve savcının, hiçbir subayın hiçbir astsubayın, hiçbir uzmanın, hiçbir polisin, hiçbir hemşirenin, hiçbir doktorun, hiçbir imamın, hiçbir ebenin, hiçbir öğretmenin anaları geceleri uyuyamadı. Herkesin gözü televizyonda oldu, telefonda oldu; acaba korkusuyla. Bu coğrafyada yaşayan insanlar da hiç rahat yüzü görmedi. Hangi gün köyüme baskın olacak, hangi gün evimdeki ocağımdaki yiyeceklerim alınacak, hangi gün evlatlarım kaçırılacak,  hangi gün benden fidye istenecek; 40 yıldır onlar da huzur görmediler. Bu hainler bu alçaklar bu zalimler bu güzel coğrafyanın insanlarını hiç birini ayırt etmeden hepsine zulüm ettiler, hepsine eziyet ettiler. Ve her geçen gün döktükleri kanlarla aramıza daha fazla uçurum girmesine, nifak tohumlarının daha fazla güçlenmesine neden olmaya çalıştılar. Elhamdülillah zor dönemler geçirdiğimiz oldu ama hiçbir zaman ne biz ümidimizi kaybettik ne de milletimiz devlete olan inancını kaybetti.
Bu gün o kadar güzel bir noktaya geldik, o kadar güzel işler yaptık ki, 83 milyon Milletimizin duaları, iyi dilekleri, temennileri bizimle beraber. Bütün kurum ve kuruluşlarımız bizimle beraber. Devletimizin terör ile mücadele eden bütün kademeleri, emniyeti, jandarması, Mehmetçiği, silahlı kuvvetleri, istihbarat teşkilatları, korucuları ve bunlara destek olacak olan diğer kurum ve kuruluşları; hepimiz hep birlikte inandık ve sizlerin arkasında olduk. Bu ülkenin, bu devletin neleri başarabileceğini hep birlikte hem milletimize hem de bütün dünyaya gösterdik.” dedi.
“Bugün Tunceli Türkiye’nin en huzurlu en güvenli illerinden Biri Haline Geldiyse bunun tek Kahramanı Sizlersiniz.”
Hem içerde hem dışarda Ülkemize musallat olan birliğimize, dirliğimize, Devletimizin varlığına huzurumuza, güvenliğimize düşman olan ne kadar unsur varsa hepsine karşı topyekûn bir mücadelenin başlatıldığını belirten Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu mücadelemizde güvendiğimiz Kahramanlarımız milletimizin bağrından çıkmış siz aslanlarımız siz yiğitlerimizle destan yazdık. Hepsini bir bir üst üste koyduk ve defettik, Allah hepinizden razı olsun. Hepimizin emeklerine sağlık. İnşallah bu kararlılıkla sürdürdüğümüz bu mücadelede artık Türkiye Cumhuriyeti Devletinin milletinin başına musallat olmuş bir bölücü terör belası kalmayacak. Vereceğiniz mücadeleyi inşallah yaza çıktığımızda, Türkiye’de PKK terör örgütü diye bir örgütün kalmadığını müjdesini hem milletimize hem şehitlerimize hem gazilerimize hem onların yakınlarına hem 40 yıldır bu millete bu ıstırapla yüreği yanan milletimizin bütün fertlerine bu müjdeyi vermek inşallah size nasip olacak.  Rabbim ayağınıza taş değdirmesin, biz sizden memnunuz. Devletimiz sizden memnun, Milletimiz sizden memnun. Bugün Türkiye bu en zor şartlarda Dünyanın en güvenli ülkelerinden biri haline geldiyse bugün Tunceli Türkiye’nin en huzurlu en güvenli illerinden biri haline geldiyse ve yine bugün dünyanın en huzurlu en güzel şehirleri Türkiye’dedir diyebiliyorsak, bunun tek Kahramanı sizlersiniz. Allah sizlerden razı olsun, Rabbim sizleri korusun. Rabbim ayağınıza taş değdirmeden, başarılarınızın devamını nasip etsin diyorum. Hem Kıymetli Cumhurbaşkanımızın hem İçişleri Bakanımızın sizlere selamlarını, sevgilerini başarı dileklerini, muhabbetlerini ve şükranlarını iletiyorum. Allah’a emanet olun, Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşlerim. Sağ olun, var olun. ” diye konuştu.
Programa, Vali Tuncay Sonel, Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, 4. Komando Tugay Komutan V. Piyade Albay Yılmaz Ustaoğlu, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen ile çok sayıda asker ve polis katıldı.
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin Valiliği Ziyaret Ettiler.
Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Tunceli’ye gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindekiler Valiliği ziyaret ettiler.
Valilik Şeref defterini imzalayan Bakan Yardımcısı Ersoy daha sonra Valilik Makamına geçerek Vali Tuncay Sonel`den Tunceli’de yürütülen çalışmalar hakkında brifing aldılar.
Daha sonra İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin programı kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ettiler.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!