ALGÜL: SADECE KANUN BİLGİSİ İLE BELEDİYE YÖNETİLMEZ

Cumhur İttifakı Bandırma Belediye meclis üye adaylarından MHP’li Harun Algül hazırladıkları projelerinin her çeşit insana hitap ettiğini belirterek “ Projelerimiz birkaç kişiye değil, bir projeyle birden farklı gruplara hitap ediyoruz. “ dedi.

Şehir Gazetesine konuşan Harun Algül, 1980 yılı Konya doğumlu olduğunu belirterek “ Evliyim ve iki çocuk sahibiyim. Şehir ve bölge planlama bölümü, peyzaj mimarlık ana bilim yüksek lisans ve yerel yönetimler ve kamu yönetimleri okudum. 5 yıl Van Erciş Belediyesinde şehir planlamacısı olarak görev yaptım. Daha sonrada Bandırma’ya gelerek serbest şehir planlamacısı olarak çalışıyorum. “
Geçmiş dönemde Bandırma Belediyesinde MHP Meclis üyesi olarak görev yaptığının altını çizen Harun Algül, Cumhur İttifakı 3. sıra meclis üye adayı olduğunu ifade ederek “ Öncelikle 31 Mart yerel seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimler için belediyecilik ve icraatlar konusunda her iki parti olarak yoğun mesai harcadık. Projelerimizi her çeşit insan hitap eden, birkaç kişiye odaklı değil, bir projeyle birden farklı grupların sorunlarını çözecek şekilde hazırladık. İlk aşamada 120 olan proje sayımızı bazı projeleri birleştirerek, bazılarına da öncelik vererek 42 proje olarak belirledik.
Projelerin ortak noktası öncelikle Bandırma’nın görsel imajını değiştirmeye yönelik ve Bandırma’ya yeniden gelenlerin burada büyük bir değişim yaşamış dedirtecek projeler olmasıdır. Özellikle yatırım göçünü sağlayacak unsurları ön plana çıkarmaya, Bandırma’nın katma değerini yine Bandırmalılar ile paylaşmaya yönelik projeler hazırladık. Bandırma’nın gelişmesini ve ekonomik anlamda güçlenmesini hedefledik. Projeler konusunda Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı Yücel Yılmaz ile tam bir mutabakat içindeyiz. Cumhur İttifakının seçimleri kazanmasının ardından da projeleri hemen hayata geçirilmesi konusunda Yücel Yılmaz’ın garantisini de aldık. 5 yıl boyunca kısır bir döngüye ulaşan çekişmeler son bulacak hayata geçireceğimiz projelerle de Bandırma hak ettiği hizmetleri alacaktır. “

Cumhur İttifakı olarak hazırladığı 42 projeyi değerlendiren Harun Algül “ Tüm projelerimizi öncelikli gruplara ayırarak düşündük. Yeni sahil bandı, Eski Tekel arazileri, Kent imajı, Karakterli sokaklar, Yeni mahalle ve Mutluyum projeleriyle mekansal karakterlerin değişimini istedik.
Kooperatif desteklemeleri, işgücü desteklemeleri, belediye kreşi ve çalışan anne desteklerimiz gibi projelerle de işgücü ve gelir arttırıcı faaliyetlere odaklandık. Son olarak da Bandırma’nın en büyük sıkıntılarından olan trafik ve otopark sorunlarının çözümüne yönelik hazırladığımız yeni ulaşım master planı, kontrollü kavşaklar ve yeni otopark projeleri ile vatandaşın bu sorunlarını çözmüş olacağız.
Kentsel dönüşüm, yeni sanayi sitesi, yeni hal binası, Belediye Hastanesi gibi vizyon projelerle de Bandırma’nın 5 yıllık gelişim çıtasını yukarıya taşıyacak ve yeni bir Bandırma’yı hep beraber kuracağız.”

Bandırma Belediyesinin 10 yıllık yönetim anlayışında çok fazla yanlışlar olduğunun altını çizen Algül “ Meclis üyelim sürecinde eksiklikleri düzeltme yönünde katkı yapmak çabalarım ne yazık ki muhalif partiden olduğum için dikkate alınmadı. Yeni dönemde gördüğümüz kadarıyla söylemlerin pek değişmediği ve bahanelere sığınarak değişmeyeceğini açıkça görmekteyiz.
Belediyeler sadece yasaları ve yönetmelikleri bilerek yönetilemez. Halkın her kesimine hitap eden, onların sorunlarını dinleyen, yanlarında olan adalet ile empati kuran bir anlayışla yönetilmelidir. Belediyecilik temelinde var olandan şikayet etmek değil, var olanla yapabileceğini hesaplamak bu yönde hizmet etmek vardır. Bugüne kadar hangi görevlerde bulunduğunuz değil, bu görevi nasıl yaptığınız halk gözünde nasıl bir değerlendirmeye uğradığınızdır.
Bu noktada halkımızın Bandırma Belediye başkan adaylarını iyi değerlendirmelerini ve Bandırma’ya en iyi hizmeti verebilecek adayları seçmelerini talep ediyorum. Bu noktada da en doğru adreste Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Yücel Yılmaz, Bandırma Belediye Başkanlığı içinde Alp Bostancı’dır. “ dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!