ASLAN’NIN SÖMESTR TATİL MESAJI

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan sömestr tatitiliyle ilgili mesaj yayımladı.

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, yarın sona erecek olan 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ilk dönemine ilişkin mesaj yayınladı. Aslan “ilk dönem hepiniz elinizden gelen gayreti göstererek bir dönemi tamamladınız ve ilk dönem karnelerini heyecan içerisinde yarın alacaksınız. Belki zaman zaman yoruldunuz, bazen biraz zorlandınız ama keyifli vakit geçirdiğiniz, eğlenceli bulduğunuz ve sizi iyi hissettirecek pek çok güzel iş de yaptınız. Kitap okumaktan vazgeçmeyerek bilgi birikiminizi ve kültürünüzü artırdınız. Arkadaşlarınızla vakit geçirmenin ne kadar keyifli olduğunun farkına vardınız. Şimdi 15 günlük güzel bir tatil sizleri bekliyor” dedi.

Kitap okumaktan vazgeçmeyin

Tatilin boş vakit geçirmek anlamına gelmediğinin altını çizen Aslan “Kitap okumaktan vazgeçmemek koşuluyla bol bol dinlenin, gezin, eğlenin, eğer Bandırma’mıza kar yağarsa kartopu oynayın, kardan adam yapmayı sakın ihmal etmeyin. Aile büyüklerinizi ziyaret için çok güzel bir dönem, büyüklerinizi ziyaret edip bizlerden de selam iletin. Karne günü vesilesi ile sizlere çok eğlenceli, çok verimli, güzel bir tatil dönemi diliyorum. İkinci döneme dinlenmiş, rahatlamış ve daha güzel bir karne hedefine kilitlenmiş bir şekilde görüşmek üzere, sizleri Allah’a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

Çocuklarınızla daha fazla vakit geçirin

Velilere tatilde çocuklarıyla vakit geçirmeleri çağrısında bulunan Aslan “ Çocuklarımız kendilerine düşen sorumlulukları gayet güzel bir şekilde tamamlayarak ilk dönemi neticelendirdiler. Şimdi dinlenmek, eğlenmek, gezmek ve oyunlar oynamak onların hakkı. Eğitimin bir parçası da tatillerin verimli geçirilmesidir. Bu bilinçle çocuklarınızla geçireceğiniz güzel bir tatilin, aile büyükleri ziyaretlerinin, ailece oynanacak ev oyunlarının da sizler için bu dönemin ev ödevi olmasını müsaadenizle bildirmiş olayım. Ebeveynleri olarak onlara kazandıracağınız özgüven tüm karneler kadar önemlidir. Onlarla geçireceğiniz mutlu vakitler alacağı tüm notlar kadar kıymetlidir. Onların yüzüne gülmeniz bizler için takdirler, teşekkürlerden daha özeldir. Siz kıymetli velilerimiz için de bu bilinçle geçecek güzel bir ara tatil dönemi temenni ederim” şeklinde konuştu.

Güzel işlere birlikte imza attık

Öğretmenlere de seslenen Aslan devamında şunları söyledi: “Hep birlikte çalıştık, çabaladık, birbirinden güzel işlere imza attık, Bandırma eğitimi için başarılarla dolu bir dönemi daha geride bıraktık. Yorgunluğunuzun karşılığı olacak güzel yarınlarımız için bir tuğla daha yerine koymuş olduk. Öğrencilerimize kattığınız her bir değer, her bir bilgi, her bir mutluluk için sizlere minnettarız. Tatile giderken çocuklarımıza ödev baskısı yaşatmamanızdan dolayı teşekkür ederiz. Aileleriniz ile birlikte afiyet içerisinde huzurlu bir ara tatili geçirmenizi temenni ederim.” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!