AYYILDIZ MAHALLESİNDE CUMHUR İTTİFAKI COŞKUSU

Cumhur İttifakı Bandırma Belediye Başkanı Alp Bostancı ziyaret ettiği  Ayyıldız Mahallesinde coşkuyla karşılandı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal ve belediye meclis üyesi adaylarının da destek verdiği mahalle gezisinde Ayyıldız Mahallesi sakinleri konuklarını havayi fişekler ile karşıladı. Ayyıldız mahallesindeki tüm kahvehaneleri ve esnafı ziyaret eden Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Alp Bostancı’ya ilgi büyük oldu.

Size Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin selamını getirdim diyen MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal “ Bu coğrafyada Türk Milletini rahat bırakmadılar, bundan sonrada bırakmayacaklar. 15 Temmuz hain Fetö kalkışmasının ardından oluşan Yenikapı Ruhu iki parti arasında devam ediyor. Ülkenin Beka’sı için Cumhur İttifakına desteklerinizi bekliyoruz. Oylarınızla sadece belediye başkanı seçmeyeceksiniz. Aynı zamanda Ülkenin geleceğini tayin edeceksiniz “ dedi.

AYYILDIZ’A MİLLET BAHÇELERİ

Tüm mahallelerinin olduğu gibi Ayyıldız Mahallesinin de sorunlarını çok iyi biliyorum diyen Alp Bostancı “ 4 Yıllık İlçe Başkanlığım döneminde defalarca burada sizlerle beraber olduk. 10 yıldır Bandırma iyi yönetilmiyor. Kenar Mahalleler ile merkez mahalleler arasındaki fark giderek açıldı. Bunun için Cumhur İttifakı Belediyeciliğinde öncelik Yeni Mahalle, Ayyıldız, Kayacık ve 100. Yıl Mahallesine verilecek. Hizmet kentin dış halkalarından içe doğru gelecek.

Mahalledeki Genelev sorununu mutlaka çözeceğiz. Ayyıldız Mahallesi bu sorunundan kurtulacak. Yeni Mahalle arkasında bulunan çamlık alanı Millet Bahçesi yapacağız. Yine 228 Dönümlük Ordonat arazisi yeşil alan yapılarak kente piknik alanları oluşturacağız.

260 BİN TIR MAHALLEDEN GEÇİYOR

Mahallenin içinden yılda Ro Ro Ticareti ile 260 Bin TIR geçiyor. Bu bazı sıkıntılar yaratsa da Ayyıldız Mahallesine büyük bir gelir de sağlıyor. Bu noktadaki sıkıntı araçların park alanına değil mahalle aralarına park etmesi olduğunu biliyoruz. Mahalle için büyük bir ekonomik katkı yapan bu araçları park alanlarına sokmak gerekiyor. “

 KENTSEL DÖNÜŞÜM VE PAZARYERİ

Bandırma’nın çok acil olarak kentsel dönüşüme gereksinimi olduğunu ifade eden Cumhur İttifakı Belediye başkan adayı Alp Bostancı “ Kentsel dönüşüm için Ayyıldız Mahallesi oldukça uygun. Bu dönüşümü 20 yıllık planlar çerçevesinde yapacağız. Bitişik nizamda olan 4 parsel birleşecek. Arttırılacak kat yüksekliği ile de sıkıntı olmadan kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz. Ancak bu kararı siz Ayyıldız Mahallesinde yaşayanlar verecek.

Mahallenin bir pazaryerine ihtiyacı var. Ancak bu bilinen klasik kapalı pazaryerleri gibi olmayacak. Ayyıldız’a yapılacak pazaryeri butik bir pazaryeri olacak. Bu alanı öyle bir dizayn edeceğiz ki, pazarın olmadığı günler bu alan gençlerin spor yaptıkları spor alanları olarak kullanılacak. Bunun sözünü veriyoruz.

ÇÖPLÜK EKİLEBİLİR ARAZİ HALİNE GELECEK

Bandırma’nın eski çöplüğüne biliyorsunuz artık çöp dökülmüyor. Çöpleri transfer noktalarına taşıyoruz. Eski çöplük arazisini serpme yöntemini kullanarak ekilebilir arazi haline getireceğiz. Bunun için önce metan gazı için deşarj bacaları yapacağız. Bu projeyi ve tüm projelerimizi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile beraber yapağız. Yücel Yılmaz Başkanımla tüm projelerde mutabakat sağladık.

Suların arıtma sıkıntısı çok yakın bir zamanda çözülecek. Birde mezarlığınızın durumunu yakından biliyorum. 1 Nisan’da yetkiyi alınca mezarlığınız bakım çalışmaları başlayacak.

AYYILDIZ ÖĞRENCİLERİN GÖZDESİ OLACAK

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesindeki öğrenci sayısı 30 Bine ulaşacak. Ayyıldız Mahallesi konum olarak Üniversiteye çok yakın. Bunu avantaja çevirebiliriz. Bursa Görükle’de olduğu gibi Ayyıldız Mahallesini de öğrencileri için barınma noktası haline dönüştürebiliriz.

Eskiden hatırlarsınız her mahallenin spor kulübü vardı. Buradan çıkan futbolcular Bandırmaspor’un alt yapısını oluştururdu. O sisteme dönmek zorundayız. Onun için Ayyıldız Mahallesi Spor Kulübünü kuracağız. Gençlerimiz merkezde nargile cafelerde değil spor alanlarında vakit geçirecek.”

Kimseyle kavga etmek gibi bir niyetimiz olmayacak diyen Alp Bostancı “ Bahanelere sığınmadan sadece hizmet odaklı çalışacağız. 1 Nisan’da particiliği bir kenara bırakarak herkesi kucaklayacağız. Büyükşehir ile kucaklaşacağız. “ dedi.

Gecenin sonunda kısa bir konuşma yapan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı Ayyıldız Mahallesinde gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim diyerek tüm projeleri Büyükşehir Belediyesi ile hayata geçireceğiz dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!