BAKAN ÇAVUŞOĞLU BANDIRMA’DA

 

Cumhur İttifakı’nın Bandırma Cumhuriyet meydanında düzenlediği  mitinğde konuşan  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Cumhur İttifakı Türkiye’nin gelecek Vizyonu için kurulmuştur. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler hem yaşadığımız şehirler hem de ülkemizin geleceği açısından önemlidir” dedi.

Bandırma’da 31 Mart yerel seçilerine yönelik seçim bürosu açılışı ve bir dizi program için gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu  havayoluyla geldiği 6. Ana Jet Üssü’nde karşılandı. İnönü Caddesi’nde Cumhur İttifakı seçim bürosunu açan Bakan Çavuşoğlu, buradan Güney Marmara Dursunbeyliler Derneği’ni ziyarette bulundu. Ziyaretin akabinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki miting alanına geçen Bakan Çavuşoğlu kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa konuştu. Bakan Çavuşoğlu’na  Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Belgin Uygur, Mutlu Aydemir ve Mustafa Canbey eşlik ettiler. Cumhur İttifakı Mitingi açış konuşmalarını  Balıkesir Büyükşehir Başkan adayı Yücel Yılmaz ve Bandırma Belediye Başkanı Alp Bostancı yapdı.

Bostancı, 31 Mart yerel seçimlerini kazanarak Fetret Dönemine son vereceklerini öne sürdü. Bandırma ile ilgili toplam 42 projelerinin bulunduğunu açıklayan Bostancı, ilçenin tüm mahallelerine eşit hizmet götüreceklerini söyledi. İlçede yapılacak olan hizmetler konusunda katılımcı belediyecilik anlayışını esas alacaklarını açıklayan Bostancı, sık sık istişare yöntemini kullanacaklarını dile getirdi. 31 mart yerel seçimlerinde Bandırma Belediyesini CHP zihniyetinden alacaklarının altını çizen Bostancı, “Bunun için çalmadık kapı, girmedik ev, sıkmadık el bırakmayacağız. Bandırma’yı 10 yıllık Fetret Döneminden hep birlikte kurtararak hizmetle tanıştıracağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz’da, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, bor işletme faaliyetleri sonucu ortaya çıkan katı atıkların depolandığı, Bandırma Ağıldere Atık Barajı’nın 31 Mart yerel seçimleri sonrasında kaldırılacağını açıkladı.

2008 yılı başından itibaren katı atıkların, kamyonlarla taşınarak barajın bulunduğu vadinin yamaçlarına düzenli olarak depolanmaya başlandığını anımsatan Yılmaz, bu depolama alanının artık miyadını doldurduğunu, 31 Mart yerel seçimlerini kazanmaları halinde bahse konu alanın Millet Bahçesi olacağını söyledi.

Bandırma ile ilgili çok sayıda projelerinin bulunduğuna dikkat çeken Yılmaz, 8 Mart 2019 tarihinde düzenleyecekleri geniş katılımlı bir toplantı ile tüm projelerini Balıkesirlilerle paylaşacaklarını dile getirdi. Balıkesir ve ilçelerinin sorunlarını yakından bildiklerini vurgulayan Yılmaz, 25 kişiden oluşan proje ekibinin adaylığının açıklanmasından bu yana gece gündüz çalıştığını sözlerine ekledi.

Daha sonra kürsüye çıkan Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu partililere hitap eden konuşmasında ” Bizler Cumhur İttifakını neden kurduk. Bandırma ile gurur duyuyoruz 31 Marttan sonra daha da gurur duyacağız inşallah.Cumhur İttifakı hedefi bir seçim kazanmak değildir. Cumhur İttifkı Türkiyenin 2023,2053-2071 vizyonuna ulaşmak için kurulmuştur.Türkiyenin etrafı her zaman kaynayan kazan olmuştur. Bir ateş çemberi olmuştur.Zorluklar sınamalar vardır. Biz de zorluklar karşısında gücümüzü birleştirmek için Cumhur İttifakını kurduk.”dedi.
Bozkurt işaretinin Avusturya’da yasaklanmasını eleştiren Çavuşoğlu konuşmasının devamında “Kıymetli Bandırmalılar Cumhur İttifakında vatanını milletini sevenler var.  Vatanı için, bayrağı, devleti, milleti için şehit olmaya hazır insanlar, ülkücüler, AK Partililer var. Karşı tarafta da zillet ittifakı var. Siyasi partilere sözüm yok ama siyasi partilerin içinde de, ittifakın içinde de PKK’nın güdümünde HDP var mı? CHP’nin içinde PKK’lıların cenazesine giden milletvekilleri var mı? DHKP-C’liler var mı? Ne farkları kaldı? PKK var mı? FETÖ var mı? DHKP-C var mı? Zillet ittifakının içinde siyasi partilere birşey söylemiyorum. Vatanını milletini seven CHP’lilere de bir şey söylemiyorum. Ama CHP’liler de biliyor ki, zillet ittifakının içinde ne kadar terör örgütü varsa PKK’sı, FETÖ’sü, DHKP-C’si, PYD’si, YPG’si, TİKKO’su ne kadar terör örgütü varsa içinde. İçeride ve dışarıda ne kadar hain, bölücü, terörist varsa zillet ittifakının içindedir. Ne diyorlar? Kürdistan’da kazanacağız, diğer yerlerde yıkacağız. Kimi yıkacakmış? Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıkacakmış. Bu cesareti CHP’den, İyi Parti’den, Kandil’deki teröristlerden alıyorlar. Biz o sizin sırtınızı dayadığınız teröristleri çukurlara, hendeklere, inlerine gömüyoruz gömmeye de devam edeceğiz. Balıkesirliler sizi de 31 Mart’ta sandığa gömecek hazır olun” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, dünyanın her yerinde Türkiye’nin haklarını savunduklarını ve savunmaya da devam ettiklerini vurgulayarak, “Biz her yerde Türkiye’nin haklarını savunurken bunlar Avrupa’da, her yerde Türkiye’yi şikayet etmek için sıraya girmiştir. Al HDP’yi vur CHP’ye, aynı. Avrupa Konseyi’nde, Avrupa Parlamentosu’nda, Avrupa Birliği’nde işleri güçleri Türkiye’yi şikayet etmek. Saadet Partisi de bunlara maalesef yamandı gitti. Ne diyeyim ben bunlara şimdi? Allah’a ve sizlere havale ediyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar boş. Teröristlere, onların kuklası olan HDP’ye ve onlarla beraber ittifak kuranlara bu memleketi ve şehirleri bırakmayacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar artık güçlü Türkiye’nin karşısında kimse duramaz. Bugün sahada da masada da güçlüyüz. Eski Türkiye geride kaldı. İşte rahatsızlıkları da bundan zaten. Hazmedemiyorlar. Türkiye büyümeye devam edecek. Size tavsiyemiz hazmetme kapasitenizi geliştirin. Avrupa’daki İslam ve Türk düşmanlığı had safhaya çıktı. En son Avusturya ne diyor? Bozkurt işaretini yasaklayacağım. Bozkurt işareti nerene battı da yasaklıyorsun? Niye yasaklıyorsun? PKK’nın sloganlarını yasaklamak için bir yasa çıkarıyorsun ama Türk ve İslam düşmanlığı ağır bastığı için bozkurt işaretini de içine ekliyorsun. Neden? Bu özgürlük ve insan hakları dersi vermeye çalışanlara haddini bildirmek de bizim görevimizdir. O yasakları da dinlemiyoruz” dedi.

Balıkesirlilerden yaşadıkları şehirlerin ihya olması için Cumhur İttifakı adaylarını desteklemelerini isteyen Çavuşoğlu “Balıkesir’i bizim dönemimizde nasıl ihya ettiğimizi sizler görüyorsunuz. 10 yıldan beri içinde yaşadığımız Bandırma’da belediyecilik adına bir hizmet gördünüz mü? Bandırma’ya geldiğim andan itibaren herkesin söylediği bir şey var. Ne yaptıysa Cemal Öztaylan yaptı diyorlar. Burada ne yapıldıysa onun döneminde yapıldı. Öztaylan ağabeyime yapmış olduğu hizmetlerden dolayı buradan teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bandırma’ya hizmet yapamayan zihniyetin aynısını Türkiye’nin değişik yerlerinde de gördüğünü dile getiren Çavuşoğlu “Muğla’ya gittim. Muğla, Antalya ve İstanbul’dan sonra en çok turist ağırlayan bir ilimizdir. Ancak belediyecilik bakımından rezil mi rezil. Pis sular denize akıyor. Her yerde çöp yığınları var. Sular aylarca kesiliyor. Aydın daha rezalet. Kuşadası ülkenin ilk bilinen turizm beldelerinden biridir. Çeşmeden sular tuzlu akıyor. Biz bu zihniyeti 1994 öncesi İstanbul’da görmüştük. Oralarda gördüklerim bana 1994 öncesi İstanbul’u anlatıyor. Bu zihniyete bu ülkeyi teslim edebilir miyiz? Bu zihniyetten Bandırma’yı kurtaracağız. Bu zihniyeti temizleyeceğiz. Bunların hizmet diye bir derdi yok. Bunlar yemeyi, içmeyi, gezmeyi tozmayı biliyorlar. Birde Bandırmalıları enayi yerine koyuyorlar. Nasıl olsa bize oy verecekler niye çalışalım diye. Bandırma enayi mi? Bandırma 31 Mart yerel seçimlerinde haddini bildirecektir” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!