BAKKAL: CUMHURBAŞKANI’NDAN JEST BEKLİYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal, açıklanan 2020 yılı asgari ücreti değerlendirdi.

Mhp Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal, asgari ücretle çalışan vatandaşların maaşlarına yapılan 304 liranın aslında yetersiz olduğunu ancak ülke şartlarına göre böyle bir rakamın ortaya çıktığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce söylediği “asgari ücretliye jest yapabiliriz” konusunu da değerlendiren Yurttaş Bakkal “asgari ücretliye müjde verileceğinden umutluyum. 2.304 rakamının üzerine biraz daha çıkılabilirse bu vatandaşı az çok tatmin eder diye düşünüyorum, ben şahsen bunu beklemekteyim” ifadesinde bulundu.

 

Rakamı Bakan Selçuk Açıkladı, Türk İş Masadan Kalktı

Milyonlarca vatandaşın büyük bir heyecan ve merakla beklediği asgari ücret zammı belli oldu. Kritik öneme sahip olan 4. Ve son komisyon toplantısı sona ererken, Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından AGİ ve asgari ücret miktarı zammı hakkında son dakika açıklaması yapılmıştı. Böylece, 7 milyondan fazla çalışanı direkt, 20 milyona yakın çalışanı ise dolaylı olarak etkileyecek yeni asgari ücret zammı açıklanmış oldu. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, işçi ve işveren temsilcileriyle yaptığı görüşme sonrasında yeni asgari ücret tutarının brüt 2 bin 943 TL. net 2 bin 324 TL. olduğunu duyururken, AGİ rakamları hakkında da önemli noktalara değindi. Yapılan zamma itiraz eden ve yetersiz olduğunu belirten Türk İş masadan kalktı.

Cumhurbaşkanı’ndan Jest Bekliyoruz

Konuyu değerlendiren Yurttaş Bakkal, açıklanan asgari ücret rakamının çalışanı memnun etmediğini ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın asgari ücretliye jest yapacağının beklentisi içinde olduğunu söyledi. Bakkal “Tabiî ki asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaşımızın gözü yeni yapılacak zamdaydı. Bu kadar ücretle geçinmek zor. Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin yapacağı jest asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaşımızı memnun edecek. Benim şahsen beklentim oldukça fazla” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!