BALIKESİR’DE 9 YAKALAMA, 4 TABANCA, 1 TÜFEK ELE GEÇİRİLDİ

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce İl genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla 19.12.2020 tarihinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;

 • (4) adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait (19) adet fişek ele geçirilmiştir.
 • (1) adet ruhsatsız tüfek ve bu tüfeğe ait (4) adet kartuş ele geçirilmiştir.
 • (9) aranan şahıs yakalanmıştır.

İl Merkezinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;

 • (1) adet üzerinde Combant Elite ibaresi bulunan 9 mm çaplı ruhsatsız ateşli silah ve bu silaha ait (3) adet fişek ele geçirilmiştir.
 • (1) adet Beretta marka ruhsatsız ateşli silah ele geçirilmiştir.
 • (1) adet Magnum marka ruhsatsız tüfek bu tüfeğe ait (4) adet dolu kartuş ele geçirilmiştir.
 • Hırsızlık suçundan aranan (1) şahıs yakalanmıştır.

Ayvalık İlçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;

 • Yaralama suçundan aranan (1) şahıs yakalanmıştır.

Bandırma İlçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;

 • Yaralama – Borçlunun ödeme şartını İhlali ve Nafaka hükümlerine uymamak suçlarından  aranan (3) şahıs yakalanmıştır.

Burhaniye İlçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;

 • (1) adet üzerinde Combant Elite ibaresi bulunan 9 mm çaplı ruhsatsız ateşli silah ve bu silaha ait (15) adet fişek ele geçirilmiştir.
 • Yaralama suçundan aranan (1) şahıs yakalanmıştır.

Edremit İlçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;

 • (1) adet üzerinde EV-1560150 ibaresi bulunan 9 mm çaplı ruhsatsız ateşli silah ve bu silaha ait (1) adet fişek ele geçirilmiştir.
 • Hırsızlık ve Tehdit suçlarından aranan (2) şahıs yakalanmıştır.

Gömeç İlçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;

 • Borçlunun ödeme şartını İhlali suçundan aranan (1) şahıs yakalanmıştır.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, kaçak/bandrolsüz içki imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde C. Y isimli şahsın Edremit İlçesi Altınoluk Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde bulunan ve işletmeciliğini kendisinin yaptığı Y. Y. isimli tekel büfesinde yapılan aramada; (31) Iitre etil alkol, (45) adet viski aroması, (1.485) adet anason yağı ve (210) adet bandrolsüz tütün mamulü ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alınarak süpheli hakkında adli tahkikata başlanılmıştır.

Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığı/Merkez J.Krk.Klığı ve jandarmanın dedektifleri olan JASAT timleri ile birlikte takip edilmekte olan B.E. (2’si hırsızlık olmak üzere toplamda 11 adet suç kaydı vardır.), L. B. (5’i hırsızlık olmak üzere toplamda 17 suç kaydı vardır.) ve P.E. (26’sı hırsızlık olmak üzere toplamda 29 suç kaydı vardır.) isimli şahısların kullandıkları 10… ve 10 ….. plakalı araçlar ile 20.12.2020 günü, saat:05.00 sıralarında Bandırma İlçe J.K.lığı sorumluluk alanında bulunan Çalışkanlar Mahallesi Ayyıldız Tepe mevkii istikametine doğru gittikleri tespit edilmiştir.
Mrk.J.Krk.Klığı ve JASAT timiyle birlikte yapılan araştırma sonucunda şüpheli şahısların Türk Telekom vericisinin bulunduğu alanda yere gömülü vaziyette bulunan kabloları söktükleri esnada suçüstü yakalanmıştır.
Şüpheli şahısların araçlarında ve bölgede yapılan aramada; Türk Telekom A.Ş’ye ait (300) metre haberleşme nakil kablosu, (3) adet kerpeten, (1) adet balyoz, (1) adet kazma, (1) adet levye, (1) adet balta, (1) adet kablo kesme aleti ve (1) adet testere ele geçirilmiştir.
Şüpheli L.B.’nin yapılan UYAP sorgusunda Bandırma 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi tarafından “Basit Yaralama” suçundan aranma kaydı bulunmaktadır. Şüphelilere sokağa çıkma yasağını ihlal etmeleri nedeniyle (3.180*3= 9.540) TL. ve J. Trf. Timi tarafından (6.181) TL. idari para cezası uygulanmış ve söz konusu araçlar trafikten men edilerek Yed-i emin otoparkına teslim edilmiştir.
Şüpheliler Cumhuriyet Savcısının talimatı ile adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmıştır.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!