BALIKESİR’DE GÜVENLİK – ASAYİŞ UYGULAMALARI

Balıkesir’de polis 15 aranan şahsı yakaladı.
Balıkesir polisi il genelinde aranan şahıslara yönelik yaptığı operasyonlarda 15 kişiyi yakaladı.
Çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda çoğunluğu uyuşturucu ticareti suçlarından olmak üzere haklarında yakalama ve çeşitli hapis cezası bulunan toplam 15 kişi (Erdek ilçesinde 1, Sındırgı ilçesinde 2, Burhaniye ilçesinde 1, Edremit ilçesinde 3, Gönen ilçesinde 2, Ayvalık ilçesinde 2, İl Merkezinde 4) gözaltına alındı. Gözaltına alınan 15 kişi polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adlî mercilere sevk edildi.

9 Yıldır Aranan Şahıs Yakalandı.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, İstihbarat Şube Müdürlüğü, JASAT, Burhaniye İlçe Jandarma Komutanlığından oluşturulan özel ekip tarafından, 2014 yılında Burhaniye İlçesi Orjan Sitesinde meydana gelen “Kasten Adam Öldürme” olayının faili olarak aranan ve bu olaydan dolayı hakkında 9 yıl 4 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.K. isimli şahıs yapılan takip ve istihbari çalışmalar sonucunda 21 Ocak 2020 tarihinde saat 17.55 sıralarında Burhaniye İlçe Merkezinde yakalanmıştır. Şahsın yapılan üst aramasında (1) adet tabanca ve (14) adet 9 mm fişek ele geçirilmiştir. Ayrıca şahsın (3) ayrı Basit Yaralama ve (1) Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması suçlarından da arandığı tespit edilmiştir. Şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Burhaniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Jandarma uyuşturucu ve silah ele geçirdi.
Balıkesir’de jandarma tarafından yapılan asayiş uygulamasında uyuşturucu madde ve silah ele geçirildi.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı tarafından icra edilen asayiş uygulamasında Edremit, Ayvalık, Gönen ve Havran ilçelerinde 7 şahıs yakalandı. Yapılan aramalarda ise 40 gram bonzai maddesi, 18 gram esrar maddesi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet bıçak ele geçirildi. Jandarma ekipleri tarafından yakalanan E.K., Ö.Y., C.Ö., E.A., Ç.Y., M.P. ve A.Ç. isimli şahıslar hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikata başlanmıştır.

Gönen’de tombala baskını.
Balıkesir’in Gönen ilçesi Sarıköy mahallesinde jandarma ekiplerinin yürüttüğü “kumar ve tombala uygulaması” kapsamında denetlemeler yapıldı.
Sarıköy mahallesinde tombala oyunu oynandığı tespit edilen iş yerine yapılan operasyonda, iş yeri sahibi ile tombala oyunu oynayan 1 kişi suçüstü yakalandı.
Operasyonda ayrıca, çok sayıda tombala oyun kartı,  çeşitli renklerde tombala oyun pulu, 1 adet 1-90 rakamlarının yazılı bulunduğu tombala kartı ele geçirildi.
Gönen İlçe Jandarma Komutanlığınca iş yerinin sahibi V. A. hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama suçundan adli işlem yapılırken, tombala oynayan M.Ö.’nün hakkında ise 5326 sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında yasal işlem yapıldı.
Ekipler, tombala oynatan iş yerinde oyun kartlarına ise el koydu.

Jandarma 2019 yılı icraatlarını paylaştı.
Vatandaşların huzur ve güvenliği için kendisine verilen her türlü görevi azim ve kararlılıkla yerine getiren Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı 2019 yılında icra ettiği faaliyetler ile ilgili bilgilendirme yaptı.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, emniyet ve asayiş ile kamu güvenliğinin sağlanması, kişi hak ve hürriyetlerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, uyuşturucu dâhil her türlü kaçakçılığa engel olunması, genel sağlık ve genel ahlakın korunması, aranan şahısların yakalanması ve varsa suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla Jandarma Suç Araştırma (JASAT) ekiplerince 2019 yılı içerisinde personelin çalışmaları sonucunda;
Müdahale edilen (308) olayda (1.241) şüpheli ve haklarında çeşitli suçlardan yakalama kararı bulunan (45) şüpheli olmak üzere toplam (1.286) şüpheli yakalanarak adli makamlara sevk edilmiş, bu şahıslardan (32)’si tutuklanarak ceza infaz kurumlarına teslim edilmiştir.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı; kanunlardan aldığı güç ve siz vatandaşlarımızdan aldığı destekle, sorumluluk sahasında emniyet ve asayiş ile kamu düzenini sağlayarak, Cumhuriyetin temel niteliklerini değiştirmeye çalışan yasadışı unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla kendisine verilmiş tüm görevleri yerine getirme azim ve kararlılığında, 7 gün 24 saat vatandaşımızın hizmeti için görevinin başındadır.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!