BANDIRMA BK’DEN KÜÇÜLME KARARI

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi son 16 turunda temsil etmeye hazırlanan ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden TEKSÜT Bandırma’da sezon ortasında üzücü ayrılıklar yaşanması gündemde.

Bu sezon itibariyle eski sponsor Banvit’in çekilmesi sonucunda TEKSÜT Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü ismiyle yeni bir yolculuğa başlayan Yeşil-Beyazlılar internet sitesinden bu açıklamaları paylaşarak son dönemde çıkan iddiaları doğrulamış oldu.

Kulüp yetkilileri takımın küçülmesinin zorunlu olduğundan bahsetti ve yabancı oyuncuların bu konuda bilgilendirildiğini aktardı:

“İçinde bulunduğumuz şartlar sonucunda küçülmemiz kaçınılmaz duruma geldi. Biz de bu zorunlu operasyona yabancılardan başladık. Kendileriyle yaptığımız konuşmada durumu ilettik ve onlar da bize teşekkür ettiler. Aslında yabancılarla 15 Mart’a kadar devam edebilirdik ama Avrupa’da birçok kulübün oyuncu aradığı şu dönemde onların da önünü açmak istedik,”

Yetkililer ayrıca bu durumun kulübün gelenekleri doğrultusunda altyapıdan yetişen oyunculara daha büyük bir fırsat alanı yaratacağını da ifade etti:

“Bu kulüp gücünü altyapısından yetiştirdiği oyuncularla kendi kaynaklarından alıyor. Sezonun geri kalan bölümünde kendi yetiştirdiğimiz oyuncularla aynı şekilde mücadele edeceğiz. Bu zorunlu durumun özellikle genç oyuncular için bir fırsat olduğunu da düşünüyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

ABONE OL