BANDIRMA-BURSA HIZLI TREN HATTI GÜNDEMDE

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Aydemir, Canbey, Yavuz Subaşı 2020 yılına dönük yaptıkları açıklamalarda Büyükşehir ve İlçelerine dönük iktidarın hizmet ve yatırım müjdelerini sıraladı.

Subaşı, Gönen Çayı’nın islahının yeni yıl da ihale edilerek başlanacağını, Gönen Gençlik Merkezi’nin yatırım programına alınıp ihalesinin gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bandırma-Bursa hızlı tren hattı gerçekleşiyor.

AK Parti Milletvekili Av. Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir’e 3 milyon 895 bin liralık hibe verildiğini açıklarken, Milletvekili Dr. Mustafa Canbey de Balıkesir’e 4 hastanenin yapılacağını belirtti. Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı da, FETÖ’cülerden Bandırma’da el konulan okul inşaatının Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildiğini ve 2020 yılı içinde okul inşaatının Anadolu Lisesi olarak tamamlanacağını, ihalesi gerçekleşen Paşakonak Kültür Merkezi alanının da yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak inşaatına başlanacağını, Balıkesir-İzmir bağlantılı Bursa-Bandırma hızlı tren hattı projesinin yatırım programına alınarak ihale edileceğini; Gönen Çayı’nın islah edilmesi için ihalenin gerçekleştirilerek, Gönen Gençlik Merkezi’nin yatırım programına alınıp ihale edileceğini; Manyas eski cezaevinin Kültür Merkezi yapılacağını, Erdek’te çevre yolu inşaatının tamamlanarak, Ro-Ro taşımacılığının ilçe merkezinden yeni liman yapılarak, bu alandan taşınacağını açıkladı.

2020 yılına ‘Merhaba’denmesine günler kala AK Parti iktidarı büyükşehir merkez ve ilçelerine yönelik hizmet ve yatırım müjdelerini sıralamaya başladı.

Milletvekili Mutlu Aydemir, “Milli teknoloji hamlesiyle teknoloji ve yenilik kabiliyetinin artırılması hedefiyle Balıkesir’imizi, sanayicimizi proje yapımında üst seviyelere taşıması planlanarak Araştırma, Geliştirme ve Bilim Parkı olarak Balıkesir üniversitemizin ilkelerinden ayrılmadan, Üniversitenin değerlerini kendi misyon ve değerleri ile daha ileriye taşımak için yapımına geçen yıl başlanan ve geçtiğimiz Ekim ayı itibarıyla çalışmalarına başlayan Teknokent için TBMM bütçe görüşmeleri esnasında ilettiğimiz ödenek talebimize olumlu cevap veren Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank beyin onayı ile 3 Milyon 895 Bin TL. hibe onaylanmıştır” dedi.

Mutlu Aydemir, Balıkesir Teknokent’e 2019 yılı itibarı ile gelen ödenek toplamı 20 Milyon 218 Bin TL olmuştur. Güçlü AR-GE ekosistemi içinde Balıkesir Üniversite’mizin değerli öğretim üyelerince gerçekleştirilen bilimsel çalışmaları, bilgi ve akademik alandaki birikimini sanayi ile buluşturarak ilimizin ve ülkemizin gelişimine ve kalkınmasına sunmak, ülke ekonomisine yapacağı katkı için gerekli Üniversite-Sanayi iş birliğinin hızlı ve etkin bir şekilde koordinasyonun sağlanmasına yönelik hizmetler vermek ve bu hizmetleri en etkili bir şekilde kullanmaya çalışmak ‪Üniversite-sanayi işbirliği sayesinde firmalarımızın proje geliştirme kapasiteleri Teknokent’lerimiz vasıtasıyla en üst seviyeye çıkacaktır” dedi.

Milletvekili Mutlu Aydemir, “Teknokent’in kuruluş aşamasından itibaren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, geçmiş dönem Ak Parti Hükümetleri Sanayi ve Teknoloji bakanlarımıza ve Teknokent’in Balıkesir’e kazandırılmasında emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Sağlık Bakanlığı Yatırımlardan Sorumlu Bakan Yardımcımız Halil Eldemir’i makamında ziyaret ederek Balıkesir’e yapılacak Sağlık Yatımları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Canbey, “Balıkesir’e yeni dönemde Edremit Devlet Hastanesi (400 yataklı), Merkez Devlet Hastanesi (400 yataklı), Savaştepe Devlet Hastanesi (25 yataklı) ve Susurluk Devlet Hastanesi (50 yataklı) 2020 yatırım programına alınmıştır” diye konuştu.

Bu hastanelerin yapılması ile ilgili süreçlerin devam ettiğini bildiren Milletvekili Canbey, “Edremit Devlet Hastanesi de yatırım programındadır. İptal edilmesi asla söz konusu olmadığı gibi acil yapılacak hastaneler arasındadır. Vatandaşlarımız hiç merak etmesinler, Sağlık Bakanlığımızdaki süreçler devam etmektedir ve konular takibimiz altındadır. Bize güvenin, Ak Parti bu zamana kadar yapamayacağı vaatte bulunmamıştır” şeklinde konuştu.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya ve Yatırımlardan Sorumlu Bakan Yardımcımız Halil Eldemir’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!