BANDIRMA İŞ-KUR’DAN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Bandırma İşkur İlçe Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen Toplum Yararına Programı çerçevesinde okullarda işe başlayan 25 Güvenlik personeli ile 95 hizmetli Bandırma Ortaokulunda bilgilendirme toplantısına katıldılar.

İşkur İlçe Müdürü Emrullah Narin ve Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Güler toplantıya katılan güvenlik ve hizmetli personeline uymaları gereken kuralları anlatırken, işe başlayan personel de kendilerini ilgilendiren konularda sorular sordular.

bandırma-iş-kur

Özellikle 9 ay sürecek bu iş sürecinde başka bir yerde sigortalı olarak işe başlamamaları konusunda personeli uyaran İşkur İlçe Müdürü Emrullah Narin

Başka bir işte sigortalı çalıştığınız tespit edilirse, kesinlikle programdan çıkarılırsınız. Gittiğiniz kurslarda sigorta yapılıp yapılmadığını mutlaka kontrol edin. İşe başladığınız birimlerde müdürlerinizin verdiği işle ilgili tüm görevlerini yerine getirmek zorundasınız. Tüm hesaplarınız Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılırken, maaşlarınız da İşKur tarafından ödenecektir” dedi.

İşKur Bandırma Hizmet Merkezi’nde görevli memur Gamze Acar’da, güvenlik ve hizmetli personellerin sorularını tek tek cevaplayarak bilgi edinmeleri yönünde yardımcı olmaya çalıştı.

 

 

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!