BANDIRMA İŞKUR’DAN İSTİHDAMA DESTEĞE DEVAM

İŞKUR Bandırma Şubesi, İş Başı Eğitim Programları Kapsamında İşletmelere Personel Desteği Sağlayarak İstihdama Katkı Sağlıyor.

İŞKUR Bandırma Şubesi, iş başı eğitim programları devam ediyor.

Son olarak bu kapsamda 25 kişi Gönen Deri İhtisas ve Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan RBY Çanta’da iş başı yaptı. Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yürütülen 3 aylık, ücretli iş başı eğitim programı sonunda kursiyerler meslek sahibi olacak.

İŞKUR Bandırma Şube Müdürü Emrullah Narin, RBY Çanta Şirket Ortağı Adem Yılmaz ve Müdür Berkhan Yakut kursiyerlerle imalathanede bir araya gelerek bilgilendirmelerde bulunarak, ilk iş günü anısına hatıra fotoğrafı çekildiler.

 

 

İŞKUR Bandırma Şube Müdürü Emrullah Narin, kursiyerlere hitaben yaptığı bilgilendirmelerde şu ifadelere yer verdi, “İşletme İstanbul’dan geldi. İstihdam hedefleri 100 kişi olmak ama inşallah 500 kişi olurlar. Biz İŞKUR olarak onların yanındayız. İlk etapta 25 kişi olarak yola başlıyoruz. Günlük ücretiniz 50 liradan 60 liraya çıkmış. Günlük 60 liradan 67 iş günü beraberiz. Sigorta ve verginizi bu süreç içinde biz yatıracağız. Paranızı Halk Bankası’ndan alacaksınız. Kursun sonunda size belge vereceğiz. İşletmenin bir de taahhüdü var. Proje sonunda en az %50’nizi proje süresi kadar istihdam edecekler. Biz de takipçisi olacağız. Bir sıkıntınız, derdiniz olursa Halk Eğitim’den eğiticimiz zaten sizin yanınızda olacak. Onun vasıtasıyla bizlere bildirirsiniz.”

 

 

RBY Çanta Müdürü Berkhan Yakut ise yaptığı konuşmada, “Benim beklediğim en büyük şey aile ortamının oluşması. Herkesin buraya mutlu olarak gelip evine mutlu olarak dönmesidir. Bunun dışında hiçbir beklentim yok. inşallah hep beraber kazanırız. Hayırlısı olsun,” dedi.

 

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!