BANDIRMA İŞKUR’DAN “MEB’E” PERSONEL ALIMI

İŞKUR Toplum Yararına Programı (TYP) ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde istihdam etmek üzere, güvenlik ve temizlik görevlisi alımı yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan başvurular Bandırma İŞKUR Şube Müdürlüğünde 27 Eylül cuma gününe kadar devam edecek.

Yeni eğitim döneminde okulların ve çevresinin daha güvenli ve temiz olması için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle, güvenlik ve temizlik görevlisi alımı yapılacak. İŞKUR’un TYP programı üzerinden alınan başvurular halen devam ediyor. İşte, konuya ilişkin merak edilen ayrıntılar…

Başvuruların alınmasında bazı hususlar önem taşımaktadır:

İŞKUR Genel Müdürlüğünce 13.09.2019 tarihinde Toplum Yararına program Genelgesinde değişiklik yapılmıştır.

Söz konusu değişiklikte “Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen bir aylık asgari ücretin bekar ve çocuksuz bir kişi için hesaplanan net tutarının bir buçuk (1,5) katını yani 3.030.00 TL’yi aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.” hükmü düzenlenmiştir.(Bu hüküm daha önce 3 katını ifade ediyordu.)

Vatandaşlar beyan ettikleri gelir bilgilerinin incelemeye tabi tutulacağının bilmesi, yanlış beyanda bulunup, durumun tespit edilmesi halinde ise TYP ‘de kendilerine ödenen paraların yasal faiziyle birlikte geri alınacak ve 24 ay süreyle kurs ve programlardan faydalanamayacak, gelirlerine ilişkin doğru bilgilerin başvuru formuna işlemeleri gerekiyor.

MEB TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI

SIRA
NO

İLÇE ADI

2019/2020 ÖĞRT. YILI TEMİZLİK TYP SAYISI

PORTAL NUMARASI

1

BANDIRMA İLÇE M.E.M.

95

285222

2

ERDEK  İLÇE M.E.M.

15

285314

3

GÖNEN  İLÇE M.E.M.

55

285223

4

MANYAS  İLÇE M.E.M.

20

285242

5

MARMARA  İLÇE M.E.M.

20

285244

MEB bünyesindeki okullarda çalışacak “MEB bakım onarım ve temizlik” personeli alımı için başvurular başladı.  Söz konusu “MEB bakım onarım ve temizlik” personeli ilanına başvuru yapmak İŞKUR tarafından belirlenen şartları taşımak gerekiyor.

MEB GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

SIRA
NO

İLÇE ADI

2019/2020 ÖĞRT. YILI GÜVENLİK TYP SAYISI

PORTAL NUMARASI

6

BANDIRMA İLÇE M.E.M.

30

285324

7

ERDEK  İLÇE M.E.M.

8

285234

8

GÖNEN  İLÇE M.E.M.

13

285337

9

MANYAS  İLÇE M.E.M.

10

285247

10

MARMARA  İLÇE M.E.M.

MEB bünyesindeki okullarda çalışacak “MEB Güvenlik” personeli alımı için başvurular belirli illerde başladı. Söz konusu “MEB Güvenlik” personeli ilanına başvuru yapmak için İŞKUR tarafından belirlenen şartları taşımak gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

Kuruma kayıtlı işsiz olmak ve güvenlik görevlisi olarak iş arayan statüsünde olmak (Güvenlik görevlisi ilanı için)

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç)

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!