BANDIRMA KIRMIZI BK: 80 AKHİSAR BELEDİYE: 67

Türkiye Basketbol Ligi 11. Hafta Karşılaşmasında Bandırma Kırmızı BK, Bandırma’da konuk ettiği Akhisar Belediye’yi baştan sona üstün oynadığı mücadelede 80-67 mağlup etti.

Kırmızılı Gençler karşılaşmaya Eray Akyüz, Sedat Ali Karagülle, Fatih Cantitiz, Hakan Sayılı ve Ercan Osmani beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip Bandırma Kırmızı BK oldu. Hücumlarda kolay sayı bulan her iki takımdan Bandırma Kırmızı BK, Sadık Emir Kabaca ve Sedat Ali Karagülle ile sayılar üretince ilk çeyreği 22-18 önde geçti.

İkinci çeyreğe de hızlı başlayan taraf Bandırma Kırmızı BK oldu. Kırmızılı Gençler, hücumda Eray Akyüz ve Ercan Osmani ile sayılar üretirken 15. dakikada skoru 33-26’ya getirdi. Kalan bölümde hücumda ve savunmada vitesi arttıran Bandırma Kırmızı BK, Ercan Osmani ile sayılar bulunca soyunma odasına da 49-33 önde girdi.

İkinci yarıya her iki takım da savunmasını ön plana alarak başladı. Hücumda sayı bulmakta zorlanan her iki ekipten Bandırma Kırmızı BK’da Ercan Osmani ve Eray Akyüz ile sayılar üretmeye çalışırken 25. dakikada skoru 54-37’ye getirdi. Kalan bölümde ev sahibi ekip hücumda etkili olunca, Bandırma Kırmızı BK son çeyreğe 20 sayı fark ile 63-43 önde girdi.

Final çeyreğine hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip Akhisar Belediye oldu. Kırmızılı Gençler hücumlarda Ercan Osmani ve Eray Akyüz ile sayılar buldu ve 35. dakikada skoru 74-56’ya getirdi. Kalan bölümde de oyundaki üstünlüğünü koruyan Kırmızılı Gençler karşılaşmadan 80-67 galibiyetle ayrıldı.

Bandırma Kırmızı Antrenörü Ayberk Alen karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi: “Öncelikle kendi evimizde kazandığımız için mutluyuz. Maçın başından sonuna kadar iyi bir basketbol oynayarak güzel bir basketbol oynadık ve mücadele ettik. Oyuncularımı ve teknik ekibimi tebrik ederim.” dedi.

Arda Çete: “Bizim için hedef maçlardan biriydi. Rakip takımı mücadelesinden dolayı tebrik ederim. Bizler de önümüzdeki maçlarda üstüne koyarak hücumda ve savunmada hatalarımızı düşürmeye çalışacağız.” dedi.

 Maç: Türkiye Basketbol Ligi 11. Hafta Karşılaşması

 Salon: TEKSÜT Kara Ali Acar Spor Salonu, Bandırma

 Hakemler: Ergin Sarı, Ogün Cılız, Anıl Veziroğlu

 Periyotlar: 1P:22-18 2P27-153P14-10 4P17-24 MS80-67

 Bandırma Kırmızı BK: Sedat Ali Karagülle 6 sayı, 2 ribaund; Eray Akyüz 22 sayı, 7 ribaund, 8 asist; Ercan Osmani 25 sayı, 11 ribaund; Hakan Sayılı 6 sayı, 3 ribaund; Ahmet Fatih Cantitiz 5 sayı, 4 asist; Boran Güler 2 sayı, 2 ribaund; Arda Çete 3 sayı, 3 ribaund; Sadık Emir Kabaca 11 sayı, 4 ribaund.

 Akhisar Belediye: Merthan Mutlu 15 sayı, 5 asist; Ömer Sancaklı 7 sayı, 3 ribaund; Hazer Avcı 15 sayı, 8 ribaund; Sercan Topçu 6 sayı, 7 asist; Kahiem Seawright 10 sayı, 4 ribaund; Can Özcan 12 sayı, 4 ribaund; Cihan Mumcuoğulları 2 sayı, 3 ribaund.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!