BANSER’DEN DESTEK ÇAĞRISI

Bandırma Servis Taşıyıcıları Kooperatifi  (BANSER) Başkan Yardımcısı Levent Oral açıklamalarda bulundu

Bandırma Servis Taşıyıcıları Kooperatifi Başkan Yardıncısı Levent Oral, dünyada ve ülkemizde etkili olmaya devam eden covid 19 pandemisi nedeniyle okulların 30 Nisan’a kadar kapatılması neticesinde okul servislerinin de kontak kapattığını hatırlatarak, tek geliri servis işletmeciliğinden olan servisçi esnafının zor durumda olduğunu ifade etti.

Oral yaptığı açıklamada ” Dünya Sağlık örgütünün Pandemi (Küresel salgın) ilân ettiği Corona virüs Covid 19’un neden olduğu ve olağanüstü sağlık önlemleri alınan bu dönemde Servis Taşımacılığı faaliyeti gösteren esnaflarımız yüksek risk altındadır. Bir anlamda kamu yararına hizmet eden esnaflarımızın bu zorlu dönemi inşallah sağlıklı bir şekilde atlatabilmelerini temenni ediyoruz. İnsan odaklı bir faaliyet olan hizmetlerimize öncelikle kendimiz ve sorumluluğunu taşıdığımız yolcularımızın sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu’nun almış olduğu Hidjen ve Yolcu Taşıma kurallarına uyarak devam etmeliyiz ve bu konuda hassasiyet gösteren bütün Servisci arkadaşlarımıza Teşekkür ederiz.

Servis taşımacılığı Öğrenci ve Personel taşımacılığı olarak beraber yapılmaktadır. Yaşanan bu olağanüstü dönemde bütün taşımacılık faaliyetleri sekteye uğramış ve durma noktasına gelmiştir, Fakat ana işi Öğrenci servisi olan ve 9 aylık kazançla 1 Yıl yaşamaya çalışan esnaf arkadaşlarımız çok zor durumdadır. Okulların, Bilim Kurulu kararı ile 30 Nisan 2020 tarihine kadar tatil edilmesi ve eğitim döneminin “Olası Kapatılmasını” öngördüğümüzde esnaf arkadaşlarımız ticari faaliyetlerini tekrar başlayamadan kapatmak zorunda kalırlar ve çok daha vahim sonuçlar yaşanır.

Bu anlamda Devletimizin aldığı Önlemler çerçevesinde gereken desteği bekliyoruz. Ülkemizde üretim sektörünün devam edebilmesi için biz servis camiasının da ayakta kalabilmesi lazım, faaliyetlerimize devam edebilmemiz ve üretimde çalışan personeli işine yetiştirebilmek için bizlerin ciddi anlamda desteğe ihtiyacımız var, şu yaşanan olağanüstü dönemde sektörün temsilcisi “Şöförler ve Otomobilciler Esnaf Odaları”nın fikirleri doğrultusunda gerekenlerin yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!