BASIN MENSUPLARI KATEGORİZE EDİLEMEZ

Bandırma Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği basın açıklamasında bulundu.

GÜMAMED açıklamasında:

Bandırma Lokantacılar Esnaf Odası’nın 11 Ocak 2022 tarihinde Eken Prestige Otel’de düzenlenen genel kurulunda basın camiası adına üzücü, Bandırma için ise bir ilk yaşanmıştır.

Genel kurul öncesinde bazı basın mensuplarımızın ismi liste yapılarak sadece ismi yazılı gazetecilerin genel kurula girebilmesine müsaade edilmiş, listede ismi olmayan basın mensupları ise genel kurul salonuna alınmamıştır.

Salona alınmayan basın mensupları arasında Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği olarak üyelerimizden bazıları da bulunmaktadır. Amaç her ne olursa olsun bir konfederasyon başkanının da katılım gösterdiği genel kurula sadece “haber yapma” amacıyla giden ya da gidecek olan hiçbir basın mensubu kategorize edilemez, edilmemelidir.

Sorumlusu her kim olursa olsun yapılan bu uygulamayı ve genel kurulun sorumlusu olan Bandırma Lokantacılar Esnaf Odası yönetimini kınıyor, tekrarının ne bir başka esnaf odamızın genel kurulunda, ne de Bandırma Lokantacılar Esnaf Odası gibi saygın bir esnaf odasının çatısı altında yaşanmamasını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!