BATO’DAN 1600 HANEYE ERZAK DESTEĞİ

Başta Bandırma Kaymakamlığı, Bandırma Belediye Başkanlığı, Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma Ticaret Borsası olmak üzere, Kızılay ve birçok Bandırmalı hayırsever kurum ve kişilerin katılımlarıyla Bandırma Vefa Destek Grubu yardım kampanyası başlatıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılkışlı;

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde Bandırma Ticaret Odası olarak her yıl ramazan ayında yaklaşık 800 ihtiyaç sahibi aileye yaptığımız erzak dağıtımlarını, bu sene tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 koronavirüs sebebiyle daha geniş bir yapıyla dağıtmaya karar verdik. 5 kg.’lık Un, şeker, sıvı yağ, makarna, 3 kg. pirinç, 2,5 kg. bulgur, 2 kg. nohut, 1 kg.’lık çay, mercimek, salça, 1 koli yumurta, 5 lt. süt, 1 kalıp peynir, 800 gr. zeytin ve kıyma, 4 kg. deterjan, 1 kalıp sabun ve el dezenfektanından oluşan paketlerin 1600 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılmasını hedefliyoruz.

İhtiyaç sahibi kişilerin tespit edilmesi neticesinde sosyal yardımlaşma vakfımız tarafından yapılan detaylı inceleme sonrası Kaymakamlık ve Belediye ekiplerimizce paketler adreslere teslim ediliyor. Her paketin piyasa değerinin yaklaşık 400,-TL olduğunu düşündüğümüzde 1600 paket ile yaklaşık 640.000,-TL’lik bir yardım Bandırmalı ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılmış olacak.

Bandırma Vefa Destek Grubu olarak yardımların tek bir merkezden dağıtımının yapılması hem aynı ailelere farklı kanallardan yardım gitmesini engellemiş oluyor, hem de daha fazla aileye ulaşılmasını sağlıyor. Bu yardım paketlerinin hazırlanması için para almadan malzeme veren hayırsever şirket ve işadamlarımız başta olmak üzere malzemelerin temini ve dağıtımında maddi ve manevi olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!