BOR ‘DAN DEZENFEKTAN ÜRETİMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Fatih Dönmez arasında gerçekleşen bu diyaloğun ardından gözler şimdi bor katkılı el dezenfektanının üretilmesinin planlandığı Bandırma Eti Maden Tesisleri’ne çevrildi.

Korona Virüs salgını nedeniyle piyasada dezenfektan sıkıntısıyla birlikte sahte üretimler nedeniyle mağdur edilen tüketicilere yönelik müjde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımıyla geldi. Bor menşeli dezenfektan üretimi yapılması için düğmeye basıldı.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir’de üretilen Bor’dan şimdi de el dezenfektanı yapılacağına çok mutlu olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bor’dan el dezenfektanı yapılacağını söylemesinin ardından gözleri Balıkesir’e çevrildi. Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak; “Daha önce deterjan olarak üretimine başladığımız ve Balıkesir’imizde üretilen Bor’dan şimdi de el dezenfektanı üretimi yapacağız.” dedi.

Ülkemizi ve tüm dünyayı saran Koronavirüse karşı devletimizin almış kararlar doğrultusunda hareket ettiklerini belirten milletvekili Aydemir, “Birçok alanda kullandığımız ve sağlığımız için de güvenli olan Bor madeninden koronavirüse karşı hepimizin son günlerde oldukça fazla tükettiğimiz el dezenfektanı üretimi yapılacak. Cumhurbaşkanımızın verdiği bu müjdeli haberi büyük bir sevinçle karşıladık. Devletimizin aldığı bu karardan son derece memnunuz ve destekliyoruz. Balıkesir’imizin bu mücadelede de en ön safhada yer almasından dolayı oldukça memnunuz. Başta devletimiz ve Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!