BOSTANCI ŞOFÖR ESNAFI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Cumhur İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı Bandırma’daki şoför esnafı ile kahvaltıda buluşarak önemli istişarelerde bulundu.

Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Çapar, Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican ve şoför esnafının katıldığı kahvaltılı toplantıda Bandırma’daki toplu taşıma, taksi, minibüs esnafının sorunlarını dinleyen Bostancı, 31 Mart yerel seçimleri ardından görev başına gelindiğinde sorunlara getirilecek çözümler hakkında sunumda bulundu.

Bostancı, “2014 yılında hayata geçen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ile birlikte Bandırma’nın toplu taşıma, ticari taksi, minibüs gibi ulaşım araçlarında faaliyet gösteren esnafımızın sorunlarının da tek çözüm noktası UKOME olmuştur” dedi. Konuşmasının devamında Bostancı; “ Bandırma’da 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı’nı almak isteyen adaylar üzülerek takip ediyorum ki, ulaşımla ilgili yetkilerin Bandırma Belediyesi’nde olmadığını ya bilmiyorlar ya da bildikleri halde vatandaşlarımızı aldatarak yapamayacakları projeler vaat ediyorlar. Ulaşımda fiyat indirimi yapacaklarını vaat edenden tutun da, yeni otobüs alma vaatlerine kadar bir çok içi boş söylem ne yazık ki vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Burada şunu belirtmek gerekir ki, Bandırma’nın toplu ulaşımı Ulaşım Hizmetleri A.Ş. adlı firma tarafından yapılmakta ve denetimi ile planlanması ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ‘ne bağlı UKOME tarafından yerine getirilmektedir. Bu araçlarda çalışan şoför esnafımızın ve bunun yanı sıra ticari taksilerimizin, minibüslerimizin tüm sorunları, evrak işlemleri de yine tek çözüm noktası olan UKOME tarafından yerine getirilmektedir. Böyle bir ortamda Bandırma’da ilçe belediyesi olarak ulaşım fiyatlarını ucuzlatma vaadi vermek, otobüs alıp hat oluşturma vaadi vermek abesle iştigaldir” dedi.

Konuşmasının akabinde şoför esnafının sorunlarını dinleyerek soruları cevaplandıran Bostancı, 31 Mart yerel seçimlerinde sorumluluk ve yetkinin kendilerine verilmesi halinde Bandırma – Balıkesir ve Ankara’dan oluşan üçlü sacayağını oluşturarak Bandırma’ya hizmetin akmasını, sorunların el birliği ile daha hızlı çözüm bulmasını sağlayacaklarından kimsenin kuşkusu olmamasını istedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!