BOSTANCI’DAN YÖRESEL LEZZET FUARI’NA TEPKİ

 

BOSTANCI : OKUL PAZARI VE BAYRAM PAZARI PROJELERİMİZLE YEREL ESNAFIMIZI KORUYACAĞIZ

Cumhur İttifakı Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı Eski Tekel Alanı’na son yıllarda bir kaç kez kurulan ve günlerce Bandırma esnafının işlerine zarar veren son olarak da 9-24 Mart tarihleri arasında yeniden Bandırma’da faaliyet gösterecek olan Lezzet Fuarları’nın 31 Mart’ta Bandırma Belediyesi’nde Cumhur İttifakı kadrolarının görev başına gelmesi ile son bulacağını belirtti. Bostancı “Eski Tekel Alanı Bandırma’nın otopark sorununa neşter vuracak olan katlı otopark yöresel lezzetlerimizin satılacağı fakat Bandırmalı yerli esnafımızın yer alacağı dükkanlar şeklinde değerlendirilecek. Ayrıca okullar açılmadan önce oluşturacağımız “Okul Pazarı” ve Ramazan – Kurban bayramlarından önce oluşturacağımız “Bayram Pazarı” ile yerel esnafımızı kalkındıracağız. Bu pazarlarımızda dışarıdan gelen hiçbir esnaf yer almayacak. Sadece Bandırma’daki esnaflarımız bu projelerimizde yer bularak vatandaşımıza ürün satacak” dedi.

BOSTANCI : BİZİM DÖNEMİMİZDE BANDIRMA ESNAFI KORUNACAK

Bostancı, Yöresel Lezzet Fuarı adı altında düzenlenen ve Bandırma esnafının kalbine bir ok gibi saplanan uygulamaları eleştirerek, ” Zaman zaman Bandırmaspor’umuzun da adı kullanılarak yapılan Yöresel Lezzet Fuarları ile Eski Tekel Alanı’na 15-20 gün süreli standlar açılarak hem esnafımız mağdur edilmekte hem de bu alana yakın otellerde konaklayan yerli ve yabancı turistler çıkarılan yüksek sesli müzikten rahatsız olmaktadır. Maalesef ki özellikle yaz aylarında İDO Deniz Otobüsü ile kentimize gelen yerli ve yabancı bir çok turist kapısında develerin bağlı olduğu, dumanların, yemek kokularının buram buram yükseldiği bu alan ile karşılaşarak Bandırma’yı yanlış tanımaktadırlar.” dedi.

ESKİ TEKEL ALANI KAMUNUN YARARINA KULLANILACAK FUAR FURYASI SON BULACAK

Eski Tekel Alanı’nın Bandırma’nın özel ve güzide alanlarından biri olduğunun altını çizen Bostancı, “31 Mart’tan sonra Bandırmalı vatandaşlarımız, seçmenimiz Cumhur İttifakı kadrolarına vize verdiğinde o alanı Bandırmalıların yararına hizmetlerde kullanacağımız gibi, Bandırma’nın çağdaşlığını yansıtan projelerimizle örnek bir alan haline getireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!