ÇELİK BİLEKLERDEN NEFES KESEN TATBİKAT

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şubesi tarafından yapılan rehine kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Arama kurtarma harekâtı planlama ve icra etme yeteneklerini geliştirmek maksadıyla gerçekleştirilen tatbikatı Vali Ersin Yazıcı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Balıkesir POMEM Müdürü Sertaç Solgun birlikte izledi.
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Özel Harekât Şube Müdürlüğünün ulaştırma araçlarına yönelik otobüs kaçırma olaylarına müdahale ve rehine kurtarma tatbikatı Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi atış alanında yapıldı.
Arazi faaliyeti tatbikatının yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, tatbikatın başlaması komutunu verdikten sonra tatbikatı yakından takip etti.
Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekiler, izleme kulesine çıkarak, polislerin eğitimlerini de yerinde takip etti.
BALIKESİR’DE NEFES KESEN TATBİKAT!
Otobüs kaçırma, rehine kurtarma ve suçlu yakalama gibi farklı senaryolarla yapılan tatbikat nefesleri kesti. Suçluya yakından müdahale yöntemlerini gösteren Özel Harekât Polisleri, köpekli operasyon tatbikatı ve otobüsten rehine kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.
TATBİKAT HEYECANLI ANLARA SAHNE OLDU 
Hazırlanan senaryolar gereği kaçırılan bir otobüsü durduran ekipler aracın etrafını sardı. Saniyeler içerisinde otobüse giren ekipler, şüphelileri etkisiz hale getirdi. Arkadaşlarının omuzuna çıkan iki polis ise eller tetikte önlem aldı. Ardından rehin alınan bir kişinin kurtarılması ve yaralıyı çıkarma senaryoları tatbik edildi. Yaptıkları tatbikatı başarı ile sonlandıran Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekipleri nefesleri kesti. Tatbikat kapsamında iz takibi yapabilen köpekler de kullanıldı. Vali Yazıcı, tatbikat sonunda Özel Harekât polisleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Vali Ersin Yazıcı, tatbikatta katılan Özel Harekât Şubesi polislerini ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar‘ı kutladı. Vali Yazıcı, polisliğin onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu ifade etti.

POLİSLİK MESLEĞİ ÇOK DEĞERLİ BİR GÖREVDİR
Köklü bir geçmişe sahip olan emniyet teşkilatının ve bağlı eğitim kurumlarının kurulduğu günden bu güne vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlama noktasında çok büyük görevler üstlendiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Emniyet Teşkilatı’mız; Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak; huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirmektedir. Polislik mesleği çok değerli bir görevdir. Polis ve jandarma teşkilatlarımızın, yüz yılı aşan bir tecrübeyle aziz milletimizi yurdumuzun her köşesinde, her iklim şartında güvenlik ve huzuru sağlamak için şehitlik ve gazilik pahasına görev yapması, her zaman övünç kaynağımız olmuştur.  Polis Teşkilatımızı daha ileriye taşıyacak olan her çalışmayı desteklemeye devam edeceğiz. Bizim polis teşkilatımız, hiçbir şekilde milletten ayrı değildir. Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.“dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!