CUMHUR İTTİFAKI PRORJE TOPLANTISI İLE 42 PROJESİNİ AÇIKLADI

Cumhur İttifakı Bandırma için hazırladığı 42 projesini bir tanıtım toplantısı ile Bandırmayla buluşturdu. Grandasya Otelde yapılan tanıtım toplantısına Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, Ak Parti ve MHP İlçe Başkanları, Meclis üye adayları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ak Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur açılış konuşmasını yaptı. Belgin Uygur özetle “ Doğası, denizi ve sanayisi ile Bandırma Balıkesir’in en gözde ilçelerinden biridir. 31 Mart yerel seçimleriyle Bandırma gönül belediyeciliği buluşacak ve hak ettiği hizmeti alacaktır. “ dedi.

Cumhur ittifakının hazırladığı 42 Projeyi tanıtan Belediye Melis üyesi adayı Harun Algül “ Bandırma için hazırladığımız 120 proje arasından seçtiğimiz 42 proje ile Gönül Belediyeciliğe hazırız. Tüm projelerimiz Bandırma’ya hitap eden projelerdir. Finansını ve yapım sırasını tek tek düşündük. Belediyeler sadece yasaları bilip uygulayarak yönetilmez. Özellikle adaleti öne çıkarmak gerekir. Bizler Bandırma’nın nasıl yönetilmesi gerektiği uygulamayı gösterme konusunda iddialıyız. Bandırma bizimle nefes alacak.”

Hazırlanan sinevizyon destekli tanıtılan Cumhur İttifakı projelerinden bazıları şunlar;

MİLLET PARKLARI: 5 Farklı bölgede hayata geçecek Millet Parkları ve mesire alanları projeleri Livatya, Yeni Mahalle, Merinos Çiftliği, Ayyıldız Tepe’de Büyükşehir ile birlikte yapılacak.

SAHİL BANDI PROJESİ: Sahil bandının merkezinde çocuklar için yeşil alanlar olacak. Doğu kesimi Livatya mevkisi teras dükkanlar ve cafeler ile canlanacak.

BELEDİYE HASTANESİ: Liman AVM arkasında bulunan mevcut Hal Binası yıkılarak yerine yap işlet devret modeliyle Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılacak. 

KATLI OTOPARK: Eski tekel binasının olduğu yere mimari yapısıyla örnek alınacak çok katlı otopark yapılacak. Bu yapının üst katlarında halkın ihtiyaçlarını karşılayacak yaşam alanları olacak.

DUTLİMAN, EDİNCİK, LİVATYA PLAJLARI: Denizi olan ama denizini kullanmayan Bandırma’ya 3 plaj yapılacak.

SPOR ALANLARI: Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak ortak proje ile Bandırma’nın ihtiyacı olan spor alanları hayata geçirilecek.

SEBZE VE MEYVE HALİ: Kent içinde kalan Hal binası yıkılacak.  Kayacık Mahallesinde Bursa karayolu üzerinde yeni sebze ve meyve hal binası yapılacak.

EDİNCİK VE AKSAKAL DOĞALGAZA KAVUŞACAK: Mevcut hatlardan yapılacak bağlantılar ile Aksakal ve Edincik Mahalleri doğalgaz ile tanışacak.

OSMANLI ÇARŞISI:  Eski hal binasının olduğu alana yapılacak Osmanlı Çarşısı ile Bandırma’nın kültürel zenginlikleri ve yöresel ürünleri ön plana çıkartılacak.

YAŞLI VE ENGELLİ BAKIMEVİ: Tatlısu sınırları içinde bulunan Küçükbakraç’ta Bandırma Belediyesine ait alana yaşlı bakım evi ve engelli evi yapılacak.

KARAKTERLİ SOKAKLAR: Bandırma’nı tüm sokakları ıhlamur, manolya, erguvan, süs eriği gibi farklı çiçeklerle bezenecek. Kent merkezi ise begonviller ve hanımelleri ile süslenecek.

KAVŞAK PROJELERİ: Bandırma Çanakkale yolu üzerinde 5 farklı noktaya Büyükşehir ve Karayolları ile beraber katlı kavşaklar yapılacak.

BUTİK SEMT PAZARLARI: Paşakent ve 100. Yıl Mahallerine butik yeni pazaryerleri yapılacak.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ: kapatılan engelli çadırının yerine sahil bandına engelsiz yaşam merkezi yapılacak.

Tanıtım programının son bölümünde Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı konuştu. Bu projeler ile Bandırma’nın geleceğine imzamızı atacağız diyen Bostancı “ Bandırma çok büyük ve gelişmiş bir kent ve yönetilmesi de oldukça zor. Bu kent için ayrı bir akıl koymak gerekiyor. Bandırma Gönül belediyeciliği ile kuzeyin parlayan yıldız olacaktır.

Bandırma nüfusu 5 yıldan bu yana artmıyor. Çünkü yatırımcıları Bandırma’ya getiremiyoruz. Yerel yönetim ne yazık ki Bandırma’yı çekim merkezi haline getiremedi. Gelmek isteyen yatırımcılara engeller çıkardılar. Örneğiz Zeynep Bodur Bandırma’ya yatırım yapmak istemesine karşın çıkarılan engeller yüzünden yatırımını Balıkesir’e kaydırdı. Bu yerel belediyecilik anlayışı ile işsizlik Bandırma’da bitmez.  Şimdi Bandırma’ya Borkarbür tesisleri kuruluyor. Eti maden tesislerinin yanında yapılacak bu tesislerden yılda 5 Milyar dolarlık ihracat gerçekleşecek. Ömerli Mahallesinde yapılacak enerji güç laboratuarı Dünya’daki 10. laboratuar olacak. Bu tesiste 1000 kişi çalışacak. Tüm bu yatırımları Bandırma Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir ve Ankara’nın oluşturacağı 3 saç ayağı ile yapacağız.

Önceden sorumluluğum vardı ama yetkim yoktu. Şimdi Bandırma’dan hem sorumluluk hem de yetki istiyorum. “ dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!