DEVLET BAHÇELİ’DEN SEÇİM AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim sonuçlarının ardından bir değerlendirme yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim sonuçlarının ardından bir değerlendirme yaptı. İşte Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Oyunlar boşa çıkarılmıştır. Milli irade tecelli etmiş hükmünü vermiştir. Vatandaşlarımız herhangi bir baskı ve engellemeye maruz kalmadan hür iradeleriyle oylarını kullanmışlardır. Bilhassa ifade etmek isterim ki, sandıktan çıkan sonuçlara saygımız tartışma götürmez bir gerçektir.

Demokrasiye bağlılığımız açıktır. Türkiye nasıl bir demokratik olgunluğa sahip olduğunu bir kez daha ispat, bir kez daha işaret, yeniden ilan etmiştir.

Malatya’da muhtar seçimi kapsamında vuku bulan ve iki kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sandık başındaki kavgadan derin bir üzüntü duyduğumuzu da herkesin bilmesinde yarar vardır. Bu vesileyle, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, Saadet Partisi camiasına başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

Seçim sonuçlarına cumhur ittifakı ruhu damga vurmuştur. Cumhurun karşısında tesis edilen çok aktörlü kirli cephe, yerli ve yabancı işbirlikçileri kanalıyla sonuç almaya çalışsa da başarısızlığa mahkum edilmiştir. 31 Mart seçimleri zilleti reddetmiş, ülkemizin zaafa düşmesini bekleyenleri bertaraf etmiştir.

“Cumhur İttifakı Hedeflerine Ulaşmıştır”

Cumhur ittifakının beka çağrısı doğudan batıda, kuzeyden güneye hem duyulmuş, hem benimsenmiş, hem de tasdik edilmiştir. Türk milleti engin sağ duyusunu göstermiş, bekasına muazzam şekilde destek vermiştir. Cumhur İttifakı hedeflerine ulaşmıştır.  31 Mart seçimlerinin kazananı tüm Türkiye’dir.

Ekonomik tetikçiler, döviz çeteleri, terör örgütleri, terörist emeller çaresiz kalmışlar, hak ettikleri cevabı almışlardır.

“Türkiye’ye Tehdit Sökmeyeceği Anlaşılmıştır”

Türkiye’ye tehdit sökmeyeceği anlaşılmış, bununla birlikte teyit edilmiştir. Bekamız üzerinde kumar oynayan, bekamızı hafife alanlar kuşkusuz yanıldıkları gibi yanlışa düştüklerini de anlamak zorunda kalacaklardır.

Artık seçim geride kalmıştır. Ülke ve millet olarak dikkatle önümüze bakmak, ağırlaşan sosyal ve ekonomik meselelerle birlikte, çetrefilleşen uluslararası ilişkilere titizlikle odaklanmak hayati önemdedir. Türkiye’nin kutuplaşarak mesafe alması düşünülemeyecektir.

Cumhuriyetin yüzüncü yıl dönümüne, müreffeh güçlenmiş bir ülke olarak girmek milli bir hedeftir. Tarihe karşı hem vefa, hem de gönül borcumuz vardır. Bilinmelidir ki aziz milletimiz bekası üzerinde ne kadar hassas olduğunu göstermiştir.

“Türk Milleti Kriz Siyasetine Geçit Vermemiştir”

Merkezi yönetim ile yerel yönetimler arasında herhangi bir çatışma yaşanmayacak olması ülkemizin ufkunu aydınlatmıştır.

Ayrılıkta hayır yoktur. Türk milleti gelecekteki beş yıl boyunca büyükşehir, il ilçe ve beldelerde görev yapacak yerel yöneticilerini belirlemiş ve konu kapanmıştır. Ülke gündeminden seçim konusu tamamen kalkmıştır. Türkiye’nin önü açılmıştır. Parti olarak milletimizin verdiği mesajları analiz edip yorumlayacağımız aşikardır. Türk milleti kriz siyasetine geçit vermemiştir. Kaos diline müsaade etmemiştir. İnanıyorum ki 31 Mart seçimlerine katılan her siyasi parti kendi payına düşen hisseyi alacaktır.

Cumhur ittifakının be partimizin muhterem adaylarına oy veren aziz vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

“Cumhurbaşkanımıza, AK Partiye Gönül Vemiş Kardeşlerimize Teşekkür Ediyorum”

Terör örgütlerinin tahriklerini reddeden, istismar ve yalanlara sırtlarını dönen Kürt kökenli kardeşlerimize onurlu duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum. Çok yoğun kampanya dönemine imza atan sayın Cumhurbaşkanımıza, AK Partiye gönül vermiş kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Adanmış ve inanmış bir vicdanla, üstlendikleri kutlu görevleri insanüstü gayretle yerine getiren Cumhur İttifakı’nın ve üç hilalin aziz dava arkadaşlarımla iftihar ediyorum.

Seçilen belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi kutluyor, başarılar diliyorum. Seçim sonuçlarını kim nasıl yorumlarsa yorumlasın, Yenikapı ruhu ve Cumhur İttifakı’nın kararlı, inançlı şekilde yoluna devam edeceğini herkes bilmelidir. Unutulmasın ki her şey Türkiye içindir.

Türkiye düşmanlarına ve terör örgütlerine karşı milli bir kenetlenme ruhuyla karşı durulacak ve gelecek Türk milletinin olacaktır. 31 Mart mahal idareler seçimlerinin ülkemize, milletimize, milli bekamıza hayırlı uğurlu olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Türkiye’nin ehline emanet edilmesinden bahtiyarlık duyuyorum.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!