DOĞAN: TEDBİR KARARLARINA UYALIM

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan’dan tedbirlere uyun çağrısı

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan, tarihin en büyük salgını olarak tanımlanan COVID 19’un tüm dünyada on binlerce insanın hayatını kaybetmesine yol açarken, küresel ekonomide de ağır tahribatlar oluşturduğu söyledi. Son yıllarda yaşadığı zorluklardan güçlenerek çıkmayı başaran Türkiye’nin koronavirüs salgınına karşı topyekün mücadelesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde gerçekleştirdiğini dile getiren Doğan “Bu süreçte başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere; güvenlik güçlerimize, hizmet sektöründeki tüm çalışanlarımıza, girişimcilerimize ve işverenlerimize fedakarlıklarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesini kullandı.

Koronavirüse karşı tedbirlerin alınıp ve kurallara uyulmasının önemli olduğunun altını çizen Doğan “Hükümetimizin bu dönemdeki temel önceliği ‘sağlıklı ekonominin yolu sağlıklı toplumdan geçer’ anlayışıyla gerekli tedbirleri almak, çalışanlarımızı ve firmalarımızı virüsten korumaktır. İçinde bulunduğumuz çetin şartları; ancak milli birliğimizi koruyarak ve dayanışma içinde hareket ederek aşabiliriz. Üretim ve hizmet kapasitemizi muhafaza ederek, istihdamımızı korumak da daha güçlü bir gelecek için her birimizin taşıması gereken ortak bir sorumluluktur” dedi.

AK Parti hükümetinin bu olağanüstü dönemde gerek uyguladığı sağlık stratejileri gerekse de çalışma hayatının tüm aktörlerini ilgilendiren destek paketleriyle örnek bir yaklaşım sergilediğinin altını çizen Doğan “Bu kapsamda istihdamı korumak adına uygulanan ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ şartları da önemli oranda iyileştirildi. Başvuru için gereken belge sayısı düşürüldü. Faaliyetlerini durduran veya azaltan firmalarımız, 3 ay süreyle çalışanlarının maaşlarını buradan karşılayabilirler” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!