DOĞANPINAR MAHALLESİ DOĞALGAZ İSTİYOR

Balıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı Doğanpınar Mahallesinde Erdek’e gaz iletim için mahallenin içerisinden geçen gaz hattından faydalanmak istiyor.

Doğanpınar Mahallesinde yaklaşık 120 Hane ve 400 kişilik nüfusuyla Bandırma ilçesine bağlı merkez mahallelerinden biri olan Doğanpınar mahallenin ortasından geçen doğalgaz hattından faydalanmak maksadıyla mahalle muhtarı sözcülüğünde köy meydanında basın açıklamasında bulundu. Mahallenin tam ortasından geçen doğalgaz hattı nedeniyle mağdur olduklarını ve kendilerinin de bu mağduriyetlerinin giderilmesi için geçen bu doğalgaz boru hattından faydalanmak için meclis üyeleri, mahalle sakinleri katılım gösterdiler. Camiden ilk olarak meydanda toplanma konusunda anons çekildi.

 

*Mahallemizin çektiği cefayı hep birlikte hizmete çevirelim*
Doğanpınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Karagöz “Burada bulunmamızın amacı mahallemizin ana caddelerinden Erdek ilçesinde geçen doğalgaz boru hattıdır. Mahallemizden Erdek ilçesine doğalgaz taşıyacak boru hattının sonuna gelindi. 7-8 aylık süren kazı çalışmaları esnasında bir sürü dertlere katlandığını ve bu medeniyetten, nimetten faydalanmak istiyoruz. Gerek doğalgaz dağıtım şirketine gerekse bu işi üstlenen müteahhit firmalara elimizden gelen desteği sağladık.
Mahallemiz belki küçük ama mahallemiz bu nimetten faydalansın, buradan tüm yetkili kurum ve kuruluşlara sesleniyorum ve onlardan bize kulak vermesini istiyorum. Gelin mahallemizin çektiği cefayı hep birlikte hizmete dönüştürelim” dedi.


*Doğalgaz bu halkımızın en doğal hakkı*

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Erol Çakır *Doğanpınar halkımıza bu iş için hayırlı uğurlu olsun diyorum. Doğanpınar Köyü Bandırma’mızın merkez bir köyün bu nimetlerden faydalanması gerekir. Toz toprak herkes mağdur olmuş ama mağdurluklar her ne kadar giderilecek olsa da doğalgaz bu halkımızın en doğal hakkıdır. İnşallah hayırlı uğurlu olur* şeklinde konuştu.

CHP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Koçyiğit “Bende bu köylü sayılırım. Tabi ki medeniyet doğalgazdır, sudur bunlarla da ölçülür tabi ki sanayi kuruluşlarına da gitmek zorunda ama burada köyün ortasından geçip de köyü harap halde bırakması sonucu bu köyün doğalgazı kullanması köylünün doğal bir hakkı. Bunun siyaseti yok biz burada siyaset için değiliz. Talep için buradayız. Yetkililer bizleri duysunlar köy halkını duysunlar. Bizim başka bir ricamız yok Hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!