EVDE HASTA BAKIM HİZMETLERİNE YENİ ARAÇ

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Kaymakamlık koordinesinde Belediye, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası tarafından Evde Bakım Hizmetlerine alınacak yeni araç için protokol imzaları atıldı.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne evde bakım hizmetlerinin daha verimli yürütülebilmesi adına araç alımı protokolünün imzalanması için Belediye Başkanlığında toplandılar.

Bandırma Belediyesi

Kaymakam Günhan Yazar: “Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze evde bakım hizmeti aracı alımı için Başkanımızdan istekte buluştuk oda sağ olsun bizi kırmadı. Bugün burada araç alımı protokolünü imzalamak için toplandık.  Evde Sağlık Hizmetine uygun görülen hastalar evlerinde ziyaret ediliyorlar. Geçtiğimiz yıl 3000 civarında evde bakım hizmeti gerçekleştirdik. Güzel bir rakam ancak aracımızın biri devre dışı kaldığı için 2000’lere kadar gerilemişti. Geçen yıl biz bir araç takviyesi yaptık çeşitli imkanlarla biz yeniden bu rakamları 3000’lerin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. İhtiyacı olan herkesin evine sağlık ekibi gitsin hem vatandaş için faydalı bir hizmet hem de hastane için faydalı bir hizmet. Çünkü engellimizin hastaneye gelmesi daha büyük külfetler doğuruyor hem engellimize. 3 tane güzide kuruluşumuz Bandırma Belediyesi, Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma Ticaret Borsası müşterek olarak bir araç alacaklar bu hizmetlerin yürütülebilmesi için bugün burada bu amaçla toplandık. Ben buradan alımda emeği geçen tüm başkanlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Günhan Yazardan sonra söz alan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “Sevgili Kaymakamım, Ticaret Odası ve Borsası Başkanlarım, Basınımızın güzide temsilcileri öncelikle hoşgeldiniz. Biz tabi yola çıkarken kurumlar arası ilişki ve iletişimin en yüksek seviyede olacağı konusunda vatandaşlarımıza taahhütlerde bulunmuştuk. Bugün gelinen noktada tüm kurum ve kuruluşlarla ilişkimizi gayet iyi götürüyoruz. Kaymakamımız evde sağlık hizmeti için araca ihtiyacı olduğunu söylediğinde, bende Ticaret Odası ve Borsası Başkanı abilerimi arayıp böyle bir durum var bizim bu duruma faydalı bir şekilde yardımcı olmamız gerekiyor dedim. Sağ olsun onlarda gayet iyi karşılayıp çok iyi bir hizmetin olacağını evde bakım hizmetlerinin ayağına gitmesi açısından teklifimi hemen kabul ettiler. Bugünde burada protokolümüzü yapmak için toplandık. İnşallah protokolü yaptıktan sonra önümüzdeki günlerde araç alımını yapıp kaymakamlığımızın kullanımına sunacağız. İnşallah önümüzdeki günlerde bizimde Belediye olarak evde bakım hizmetimiz olacak. Ancak bunu yaparken Kaymakamlığımızdan alacağımız bilgiler ve istatiksel veriler doğrultusunda yapacağız. Onların belli başlı yetişemediği yerlerde biz Belediye olarak hizmet edeceğiz. İnşallah beraber güzel ilişkilerle Bandırma’mıza güzel şeyler katmak için mücadelemizi çalışmamızı sürdürüyoruz. Bende huzurlarınızda Kaymakamımıza, Ticaret Odası ve Borsası Başkanlarıma göstermiş olduğu iyi niyetten ve vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin ise: “Bizde bu projede olmayı sivil toplum örgütü olarak, iş dünyası olarak uygun gördük. Yarın yada diğer günler ne olacağımız belli değil. Ben başımdan geçtiği için biliyorum. Sağlık en değerli zenginliğimiz. Biz projenin Mehmet Başkanımızda söylediği gibi gerçekten en iyi şekilde değerlendirdik ve değerlendirmeye devam edeceğiz. Tabi ki Odalar ve Borsalar birliğini yönetmelikleri çerçevesinde hareket ediyoruz. Ben bu projede bizi bir araya getirdiği için Kaymakamımıza ve Başkanlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!