FAR PARÇASINDAN YAKAYI ELE VERDİ

Tek Kanıt; Far Parçası

Balıkesir’de İ.B.’ye çarparak ölümüne neden olan ve olay yerinden kaçan Y.M.K adlı kişi, jandarmanın kaza yerindeki far parçalarından yola çıkarak PTS kayıtlarında yaptığı inceleme sonunda yakalandı.

Susurluk’ta bugün jandarmaya gelen ihbarda yol kenarında bir kişinin yerde yattığı bilgisi üzerine olay yerine giden jandarma ekipleri, İ.B.’nin araç çarpması sonucu öldüğünü tespit etti.

05 Kasım 2019 Salı günü Balıkesir ili Susurluk ilçesi Balıkesir-Bursa Devlet Karayolunda bir şahsın yol kenarında yerde yattığı ihbarı alınması üzerine hızla olay yerine gidilerek yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda;
Olayın yayaya çarpma sonucu meydana gelen trafik kazası olduğu, olay yerinde bulunan ve hayatını kaybettiği tespit edilen mağdurun isminin İ.B. olduğu tespit edilmiştir.

Olayı müteakip olay yeri inceleme ekiplerinin kaza yerinde yaptığı araştırmalarda elde edilen delillerden (kırık far) kazayı yapan aracın markası belirlenmiş, Karesi İlçe Jandarma Komutanlığının PTS kayıtları incelenerek olay saatine yakın aralıkta 10 … … plakalı aracın saat 06.19’da hasarsız olarak geçtiği ancak saat 06.53’te ise sağ farı kırık şekilde geçtiği tespit edildi.

10 … … plakalı araç hakkında Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bilgi verilmiş ve Karesi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 10 … … plakalı araç hasarlı hali ile ve sürücüsü Y.M.K. isimli şüpheli şahıs ile birlikte balıkçılar halinde yakalandı.
Adli makamların talimatıyla bu olayla ilgili olarak yakalanan Y.M.K. isimli şüpheli hakkında yasal işlemlere başlatıldı.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!