FEN LİSESİ’NDEN LÖSEV SEMİNERİ

Enerjisa Fen Lisesi  17 Eylül Üniversitesi konferans salonun da ” Lösev Vakfının yaptığı  çalışmalar ve Sağlıklı beslenme ” konulu seminer düzenledi.

Seminere Enerjisa Fen Lisesi Müdürü Mahmut Bakır, 17 Eylül Üniversitesi Genel Sekreteri Cihangir Boz, Rektör Yardımcısı Alpaslan Serel, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Seminere konuşmacı olarak Lösev Bursa Şube Koordinatör yardımcısı Aslı Sakarya ve Aktif İletişim Sorumlusu Elçin Aytaç katıldı.

Aslı Sakarya yaptığı konuşmada Lösev’in kuruluşu ve yaptıkları işler hakkında bilgi verdi. Sakarya” 21 yılının içinde bulunan vakfımız 1998 yılında 35 lösemi hastası çocuklar ve ailelerine destek amaçlı kuruldu. Ülkemizde her yıl 16 yaşın altında yaklaşık 2000 lösemili çocuk vakası bildirilmektedir. Türkiye’nin ilk parasız Lösemili Çocuklar Hastanesi 24 Eylül 2000 tarihinde açıldı. Lösemili çocukları Enfeksiyondan, Hijyenik olmayan hastane odalarından, yanlış uygulamalardan, yanlış tedavilerden, iyi beslenememeleri nedeniyle kaybediliyordu. Bu nedenle açtığımız hastanemizde o yıllarda %20 lerde olan tedavi başarısını %92 ‘lere yükselttik” diye ifade etti.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!