FORD OTOSAN’DAN İMKB’YE ARAÇ VE MOTOR HİBESİ

Bandırma İMKB Meslek Lisesi’ne hediye edilen 200 bin TL değerindeki minibüs ve bir adet yüzde yüz yerli üretim kamyon motoru öğrencilerin eğitimlerinde kullanılacak.

Bandırma’da bulunan İMKB Endüstri Meslek Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Bölümü öğrencileri bundan sonra pratik eğitimlerini yüzde yüz yerli üretim araç motorları ile yapacak. Türkiye’nin önde gelen bir otomobil markası tarafından okula hibe edilen 200 bin TL değerindeki bir minibüs ve bir adet yerli üretim kamyon motoru törenle teslim edildi.

 

 

Araç tesliminde konuşan Okul Müdürü Selahattin Alkış, özel sektörün bu ve benzeri katkılarıyla meslek liselerine sahip çıkmasının önemini vurgulayarak, eğitim kalitesinin arttırılması için söz konusu katkıların devamlı olması temennisinde bulundu.

Eğitime verilen desteğin en değerli destek olduğunu belirten Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne araba hediye ederek çocuklarımızın eğitimine destek veren Ford Otosan’a teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın eğitimleri için tüm kurum ve kuruluşlar ellerini taşın altına elini koymalıdır. Yetişen her çocuk bu ülkenin geleceğidir. İlime, bilime, sanata ve zanaata yatırım yapılmalıdır. Biz de Bandırma Belediyesi olarak bizim görev ve sorumluluk alanımız dışında olmasına rağmen eğitime en üst seviyede destek veriyoruz. Destek veren herkese de yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşan Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ise, ” Meslek Lisesi memleket meselesi dedik ama bizim de bakış açımızda sorun var bir taraftan. Hepimiz çocuğumuzun doktor, mühendis olmasını istiyoruz. Ama bu mümkün olmuyor. Bir yandan da iğneyi kendimize batıralım. İyi öğrenciler yetiştirmiyoruz. Sanayinin istediği öğrenciler yetiştirmiyoruz. Orada bizim kabahatimiz var. Sonuçta meslek liseleri istediğimiz seviyede değil. Bunu düzeltebilmek için de bugün burada yaptığımız gibi özel sektörle işbirliği halinde bir takım çözümler arıyoruz. Okullarımızı üreten okullara dönüştüreceğiz. Belki ileride öğrencilerimize bir takım ödemeler yapmaya başlayacağız. Böylece daha iyi öğrenciler yetiştirerek meslek liselerini memleket meselesi olmaktan yavaş yavaş çıkaracağız inşallah” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından karşılıklı imzaların atılması ile minibüs ve motorun okula hibesi gerçekleştirildi.

Bandırma İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen araç devir teslim törenine, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma Milli Eğitim Şube Müdürü Erkan Can, Otomobil markasının Genel Merkez ve Bandırma’dan yetkilileri ile okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!