KAMU GÖREVLİLERİ TATLI DİLLİ, GÜLER YÜZLÜ HİZMET VERMELİ

Balıkesir İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında Gerçekleştirildi.

2020 yılının ilk kurum müdürleri toplantısı Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında, Balıkesir Öğretmenevinde yapıldı.

Toplantıya Vali Yardımcıları Ergun Güngör, Mustafa Çek, Şükrü Kara, Bayramali Köse, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu ve kurum müdürleri katıldı.
Vali Ersin Yazıcı, İl İdare Şube Başkanları Toplantısında, kamuda çalışan ve kamu görevi yürüten tüm çalışanların üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmakla mükellef olduğunu söyledi.
Kurum müdürleri ile sohbet eden Vali Yazıcı, tarım, turizm ve sanayide sağladığı katma değer ile Balıkesir‘in, Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olduğunu vurguladı.

AİLEYE ÖNEM VERELİM
Toplumun temelini oluşturan aileye önem verilmesini vurgulayan Vali Yazıcı, aile, toplumumuz için kutsaldır dedi.

İNANÇ VE DEĞERLERİMİZ HİÇBİR ŞİDDETİ TASVİP ETMİYOR
İnanç ve değerlerimizin hiçbir şiddeti tasvip etmediğini ifade eden Vali Yazıcı, “Sevgiyi, saygıyı, anlayışı egemen kılmalıyız. Bizim medeniyetimiz kadını tarihin her döneminde baş tacı yapmıştır. Kadınların güçlü olduğu toplumlar daha başarılıdır. Kadına yönelik şiddetle her zaman mücadele edeceğiz ve mağdur kadınlarımızın destekçisi olacağız. Kadınlara yönelik şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez. Şiddet insanlık suçudur. Bu yüzden şiddetle mücadele hususunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HER BİRİMİZ ÜZERİMİZE DÜŞENLERİ YAPMALIYIZ
Kadına şiddetle mücadelede devletin ciddi anlamda çalışmalarının olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız ile Adalet, İçişleri, Milli Savunma, Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile protokol imzalanmış, kadına şiddetle mücadelede ilgili kurumlara eğitim verilmiştir. Böylece ilgili bakanlıklar ve kuruluşlar, merkezde ve taşrada kendi paydaşları ile işbirliğine giderek kadına yönelik şiddetle ilgili mücadele etmektedirler. Onun için kurumlar olarak her birimiz üzerimize düşenleri yapmalıyız. Tabi, sadece bizim yapmamız da yetmiyor. Toplumu topyekûn bu sürecin bir parçası haline getirmeliyiz.” dedi.
GÜLER YÜZLE KARŞILAYIN
Bütün kurumlardan vatandaşlarla ilişkilere önem vermesini isteyen Vali Yazıcı, “Yöneticiler olarak bizim mesai kavramımız olamaz. Hepimiz 24 saat görevde olmak zorundayız. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını süratli bir şekilde gidermek bizim birinci görevimizdir. Vatandaş memnuniyetini esas alan bir yaklaşım, bir hizmet anlayışı ile çalışacağız. Kamu kurumları olarak hangi makamda bulunursak bulunalım daima vatandaşlarımıza kapımız açık olmalıdır. Güler yüzlü bir yaklaşım vatandaşlarımıza sergileyeceğiz. Ülkenin tüm kurumları güler yüzlü olmalı. Şehrimizde hep beraber yolumuza devam edelim. 2020 yılında ben farklı olarak ne yapabilirim sorusunu kendinize sorun. Bir önceki yıldan farklı işiniz olsun. Ürettiğiniz hizmete göre bu değişebilir. Bazen sadece hizmet kalitesini arttırmak adına olabilir ürettiğiniz hizmetin sayısını artırmak olarak, hızını artırmak olabilir. Yapılan işe göre bu değişir. Ama mutlaka farklı bir şeyler olsun.“dedi.

EN ETKİN ŞEKİLDE MÜCADELE EDİYORUZ
Uyuşturucu maddelerin kullanımı ve dağıtımının önlenmesi yönündeki çalışmaların karalılıkla sürdürülmesi gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi derinden etkileyen uyuşturucu ve uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda İlimiz en etkin şekilde mücadele etmektedir. 7’den 70’e her ferdimizi ilgilendiren bağımlılıkla mücadele konusunda alınması gereken önlemlere dair her kurumumuza, her birimimize ayrı ayrı görevler düşmektedir. Birden fazla kamu kurum ve kuruluş ile STK’ların bir arada yürüttüğü çalışma ve faaliyetlerde herkese görev ve sorumlulukları doğrultusunda özel rol vermenin yanında diğer kurumlarca da destek sağlanmasını istiyorum. Çünkü ilin yöneticileri olarak toplumu olumsuz etkileyecek her türlü eylem ve faaliyetin takipçisiyiz.” ifadelerini kullandı.

ADETA BİR SEFERBERLİK VAR
2019 yılında güzel çalışmaların yapıldığını ve yapılmaya da devam ettiğini söyleyen Vali Yazıcı, “Bunları büyüterek artırarak yapmak mecburiyetindeyiz. Ülkede adeta bir seferberlik var. Böyle olmak zorunda. Çünkü bir gerçeği bir kez daha gördük. Adeta terör örgütleri yarışa girdi. Bu millet karşısında terör örgütlerinin başaracağı hiçbir şey yok. Benim yapacağım işten ne olur demeyin. Her iş önemli biz yaptığımız işte bir önceki yıldan farkımız olsun. Üst yöneticiler olarak bunun gayreti içinde olunuz. Siz harekete geçmezseniz arkanızdaki kimse harekete geçmez. Buradaki herkes vatanı için canını feda edecek kadar seviyor. Bunun bilincindeyiz. Bunu çalışarak göstereceğiz. Ülkeye olan sevgimizi işimizi mükemmel yaparak, çok çalışarak yapacağız. Toplum bizim önderliğimizde kurumların önderliğinde yoluna hızlıca devam etmeli.“dedi.
Toplantının sonunda tüm Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürlerine çalışmalarında başarılar dileyen Vali Yazıcı, “2020 yılında tüm kurumlarımızla birlikte Balıkesir’imiz için daha güzel hizmetler gerçekleştirmeyi temenni ediyorum.” diyerek toplantıya son verdi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!