KIRMIZI FİNAL GENÇLİK’İ KOLAY GEÇTİ ( 86-74 )

Türkiye Basketbol Ligi 2. Hafta Karşılaşmasında Bandırma Kırmızı BK, Bandırma’da konuk ettiği Final Gençlik’i 86-74 mağlup etti.

Kırmızılı Gençler karşılaşmaya Eray Akyüz, Boran Güler, Önder Atun, Ercan Osmani ve Furkan Haltalı beşi ile başladı. Mücadeleye hızlı başlayan taraf Bandırma Kırmızı BK oldu. Hücumda Hakan Sayılı ve Furkan Haltalı ile sayılar bulan Kırmızılı Gençler 5. dakika skoru 10-6’ya getirdi. Kalan bölümde hücumda ve savunmada aktif oyununu sürdüren Bandırma Kırmızı BK, Fatih Cantitiz’in son saniyedeki üç sayılık isabeti ile ilk çeyreği 20-11 önde geçti.

İkinci çeyreğe de hızlı başlayan taraf ev sahibi ekip Bandırma Kırmızı BK oldu. Hücumda Eray Akyüz ve Hakan Sayılı’nın sayıları ile farkı açmaya başlayan Bandırma Kırmızı BK, 15. dakikada skoru 33-17’ye getirdi. Kalan bölümde Furkan Haltalı ve Ercan Osmani ile sayılar üreten Kırmızılı Gençler soyunma odasına da 47-29 önde girdi.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf bu kez konuk ekip Final Gençlik oldu. Kırmızılı Gençler hücumda Hakan Sayılı ve Furkan Haltalı ile sayılar üretirken 25. dakikada skor 51-48’e geldi. Kalan bölümde hücumda ve savunmada istediği oyunu oynayamayan Bandırma Kırmızı BK final çeyreğine 59-56 önde girdi.

Final çeyreğine iyi başlayan taraf ev sahibi ekip Bandırma Kırmızı BK oldu. Hücumda Fatih Cantitiz ve Eray Akyüz ile sayılar üreten Kırmızılı Gençler oyunda tekrar üstünlüğü ele geçirirken 35. dakikada skoru 76-60’a getirdi. Kalan bölümde kontrollü oyununu sürdüren Bandırma Kırmızı BK karşılaşmadan da 86-74 galibiyetle ayrıldı.

Bandırma Kırmızı Antrenörü Ayberk Alen karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi: ‘‘Öncelikle kazandığımız için çok mutluyuz. Genç Takımlar için böyle maçları kazanmak özgüven açısından çok önemli. Maça istediğimiz gibi agresif başladık ve devreyi istediğimiz gibi kapattık. Üçüncü periyotta basit tercih hataları yaptık. Rakibimizde de tecrübeli oyuncular var. Yaptığımız hataları cezalandırdılar ve maçın içine geldiler. Son periyotta tekrar istediğimiz oyunu ve savunmayı yansıtarak maçı kazandık. Bütün oyuncuları kutluyor ve teknik ekibi tebrik ediyorum.’’ dedi.

Mücadeleyi 15 sayı ve 6 ribaundluk performans ile tamamlayan Hakan Sayılı ise: ‘‘Kendi sahamızda ilk maçımızdı. Sezon başından beri koyduğumuz hedeflerde kendi sahamızda kaybetmemek planlarımız arasında. Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Şimdi önümüzdeki hafta oynayacağımız Manisa BŞB Spor maçına hazırlanacağız.’’ dedi

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!