ÖZDEMİR “ÇANAKKALE ZAFERİ, İNANCIN, AZMİN VE KARARLILIĞIN SİMGESİDİR.”

Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Yılmaz Özdemir, Çanakkale Zaferi’nin, umudunu kaybetmiş bir milletin inançla ve cesaretle, birbirine sarıldığı takdirde nasıl düştüğü yerden kalkabildiğinin sembolü olduğunu söyledi. Özdemir “İstiklali tehlikeye düştüğünde hiç düşünmeden Çanakkale’de tek ses, tek yürek olan Türk milleti, bugünde istikbal mücadelesinde tek vücut halinde yoluna devam edecektir.” dedi.

“Çanakkale birlik ve beraberliğin, aynı zamanda kardeşliğinde destanıdır.”
Av. Yılmaz Özdemir “Bu destan; Yahya Çavuşlarıyla, Koca Seyyitleriyle, kınalı Alileriyle, Kürt Mehmetleriyle, Ezineli Yahya Çavuşlarıyla, Yozgatlı Mustafalarıyla, 57. alaylarıyla ölüme gülümseyerek gidenlerin destanıdır. Vatanın her noktasından gelen Türk’ü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Arap’ı Vatan için, Bayrak için, Kur’an için, Din için ölüme omuz omuza gitmişlerdir. Çanakkale’yi geçilmez yapan işte bu birlik ve beraberlik, bu kardeşlik ruhudur.”

“Bu ülke Çanakkale ruhunu taşıyanların ellerinde yükselecektir.”
“Çanakkale önce Vatan diyen, Bayrak diyen, Kur’an diyen, Din diyen bir neslin zaferidir. Çanakkale, insan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığının dünyaya gösterildiği yerdir. Çanakkale bu ruhu taşıyanların zaferidir. Bu ruh ki bizi asırlardır birbirimize kenetlemiş ve sayısız zaferleri müjdelemiştir. Yeni Türkiye de Çanakkale ruhunu taşıyanların ellerinde yükselecektir.”
“Bu vesile ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bütün Çanakkale kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum.”dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!