PİKNİK VE ASKER UĞURLAMA YASAĞI

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada: 

Değerli Balıkesirli Hemşehrilerimiz,
Malumlarınız olduğu üzere Coronavirüs (Kovid-19) salgınından; vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla vatandaşların toplu olarak bulundukları bazı umuma açık yerler faaliyetleri durdurulması, düğün, konferans, seminer vb. toplantıların geçici süreliğine ertelenmesi olmak üzere birçok farklı tedbir alınmaktadır.
Alınan tedbirlere ilave olarak; askere alma süreci kapsamında, askere gidecek olan vatandaşlarımız için toplu olarak askere uğurlama törenleri düzenlendiği, bu durumun ise salgın riskini artıracağı değerlendirildiğinden, bu tür faaliyetlerinin durdurulması gerekmektedir.
Bu kapsamda asker uğurlama törenleri salgın hastalık riskini artırdığından geçici olarak yasaklanmıştır. Yasağa uymayanlarla ilgili adli ve idari işlem yapılacaktır. Alınan tedbirler tüm vatandaşlarımızın sağlığı içindir.  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

PİKNİK YAPILMASI ve MANGAL YAKILMASI GEÇİCİ OLARAK YASAKLANMIŞTIR.
Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda İl Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından tedbir amaçlı kararlar alınmıştır.
Bu tedbirlere rağmen “evde kalın” çağrısına çok sayıda vatandaşımızın uymayarak park ve mesire alanlarına akın ettiği görülmüştür.
Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığınca tüm milli parklarda, ormanlarda ve Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı park ve bahçelerde Koronavirüsün yayılmasını engellemek, sosyal mesafe kuralına uymak adına PİKNİK YAPILMASI ve MANGAL YAKILMASI YASAKLANMIŞTIR.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!