REKTÖR ÖZDEMİR MYO ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir, Manyas MYO öğrencileriyle kahvaltıda buluştu.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Manyas Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından yeni kurulan Genç Fikirler Topluluğu’nun organize etmiş olduğu kahvaltıda öğrencilerle buluştu. Rektör Özdemir’in yanı sıra Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın, Genel sekreter Cihangir Boz, Rektör danışmanı Doç. Dr. İsmail Şahin, Manyas MYO müdürü Prof. Dr. Burak Darıcı ve öğrenci topluluğu akademik danışmanı Öğr. Gör. Coşkun Kalp de buluşmada hazır bulundular.

Rektör Süleyman Özdemir görev yaptığı dört yıl içinde ilk defa bir öğrenci topluluğu tarafından davet aldığını ve bunun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Rektör Özdemir, “Yeni kurulduğumuz dönemlerde üniversitemiz çok tanınmıyor ve vakıf üniversitesi olarak biliniyordu. Yapılan akademik çalışmalar neticesinde hem de birçok farklı branşta düzenlediğimiz faaliyetler sayesinde artık Türkiye’de tanınan ve tercih edilen bir üniversite haline geldik. Nitekim üniversiteler arasında yapılan etkinlikler bakımından 217 üniversite arasında 51. sıraya yükselmemiz bunun en büyük delilidir.

Üniversitemizin bulunduğu yerden daha ileri noktalara gelmesi için yoğun mesai harcıyoruz. Yeni kurulduğumuz dönemlerde üniversitemiz çok fazla tanınmıyordu. Daha çok vakıf üniversitesi olarak biliniyorduk. Ancak hem yapılan akademik çalışmalar neticesinde hemde bir çok farklı branşta düzenlediğimiz etkinlikler sayesinde artık tüm Türkiye’de tanınan ve tercih edilen bir üniversite haline geldik. Nitekim üniversiteler arasında yapılan etkinlikler bazında 217 üniversite arasında 51. Sıraya yükselmemiz bunun somut örneklerinden biridir. Dolasısıyla Üniversitemizi daha iyi yerlere taşıyacak olan her türlü yeni gelişme bizleri çok mutlu ediyor. Bu vesileyle kurmuş olduğunuz topluluğunuzun hayırlı olmasını diliyor ve yapacağınız etkinliklerle hem okulumuza hem de ilçemize güzel katkılar sunacağını ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Genç Fikirler topluluğu adına söz alan başkan Emine Kesler, “Sayın Rektörüm öncelikle bizleri kırmayarak davetimize katıldığınız için grubumuz adına size çok teşekkür ediyorum. Merkez kampüste bir çok farklı öğrenci topluluğu var ve bu topluluklar çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Fakat biz bu etkinliklerden merkeze uzak olmamız sebebiyle yetirince yararlanmıyorduk. Bu sebeple bizler de Manyas MYO öğrencileri olarak kendimiz kendi etkinliklerimizi düzenlemeye karar verdik. Ayrıca üniversiteler bulundukları şehire yeni değerler katan kuruluşlardır. Dolasısıyla hem öğrenci arkadaşlarımızın yararlanabileceği hem de bulunduğumuz ilçeye katkı sunabilecek etkinlikler yapmak üzere topluluğumuzu kurmuş bulunuyoruz. Bu bağlamda çeşitli konferanslar, söyleşiler için alanlarında uzman iş adamları, yazarlar ve sanatçılar ile iletişim halindeyiz ve en kısa sürede bu isimleri ilçemizde ağırlamayı planlıyoruz. Ayrıca ilçemizde bir kitap fuarı ve istihdam odaklı kariyer günleri düzenlemek gibi düşüncelerimiz de var. İnşallah en kısa sürede bunları da gerçekleştirmek istiyoruz.
Topluluğumuzun kuruluşundan itibaren bizlerden hiç bir desteğini esirgemeyen danışman hocamız Coşkun Kalp’e de ayrıca teşekkür ediyoruz. Üniversiteler bulundukları şehre yeni değer katan kuruluşlardır. Bu anlamda grup olarak alanlarında uzmanlaşmış iş adamları, yazarlar ve sanatçılar ile iletişim halindeyiz. Bunları en kısa zamanda ilçemizde ağırlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!