REKTÖR ÖZDEMİR’DEN 10 KASIM MESAJI

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ebediyete intikalinin 82. yılında özlem ve rahmetle yâd ediyoruz.

Atatürk, kahraman bir asker, büyük bir devlet adamı ve her türlü başarının kaynağının milletin kendisi olduğuna inanan, cesur ve ileri görüşlü bir liderdir. Onun lider vasfı yalnızca Türk milleti için değil, diğer ülkeler için de örnek olmuş, tüm dünyada kabul ve takdir edilmiştir. Milletine sonsuz güvenen, bu güven ve inançla çıktığı zorlu yolda başarıya ulaşan, istiklal mücadelemizi Cumhuriyetin kuruluşuyla taçlandıran Atatürk, Cumhuriyeti Türk Milleti’ne, özellikle de Türk gençliğine emanet etmiştir.

Bizler onun güvenine layık olmalı, bu bilinçle onun açtığı yolda ilerlemeli ve bıraktığı emaneti daha da ileriye taşımalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyoruz. Ruhları şad olsun.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!