REKTÖR ÖZDEMİR’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Bandırma Onyedi Eylül Ünüversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısla mesaj yayımladı.

Rektör Özdemir mesajında;

“Demokratik ülkelerde toplumların tarafsız ve doğru haber alma hakkının özünü oluşturan gazetecilik mesleği, demokrasinin temel taşı olma niteliğini taşımaktadır. Bu anlamda mesleğini büyük bir özveri ve sosyal sorumluluk bilinci ile yürüten basın çalışanları her zaman ve her koşulda kamu yararını göz önünde bulundurarak, yansız ve ilkeli habercilik anlayışıyla toplumu aydınlatmaktadırlar.

Kısıtlı imkanlar ve zor şartlar altında büyük bir fedakârlıkla mesleklerini yürüten gazeteciler, yeri geldiğinde savaş ve doğal afet gibi nedenlerden dolayı insanların kaçmak zorunda kaldıkları bölgelere gözü kapalı giderek görevlerini yerine getirmektedirler. İşte mesleğin tüm bu zorluklarına karşın gazetecilik mesleğini, meslek ahlakı, bilinci ve gayreti içinde yürüten başta bölgemizde görev yapan gazetecilerimiz olmak üzere, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü büyük bir içtenlikle kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden gazetecilerimizi ise rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!