SAHİL YENİCE’YE “DÜĞÜN SALONU VE GENÇLİK MERKEZİ”

Bandırma Belediyesi’nin Sahil Yenice Mahallesi’nde İnşa Ettiği “Düğün Salonu ve Gençlik Merkezi” törenle hizmete açıldı.

Bandırma Belediyesi’nin kırsal mahallelere yaptığı toplamda 35 milyon liralık hizmetlerden biri olan Sahil Yenice Mahallesi’ndeki “Düğün Salonu ve Gençlik Merkezi” törenle hizmete açıldı. Açılış törenine, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, eski dönem Milletvekili Namık Havutça, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Sahil Yenice Mahalle Muhtarı Nuri Varlık yaptı. Varlık, Sahil Yenice’ye yapılan hizmetler için Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya ve emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Sahil Yenice köyü 1942 yılında Selanik’ten gelenler tarafından kuruldu. Uzun yıllar mahallemizde hayvancılık ve tarım yapıldı. 1983 yılında ise Sahil Yenice Mahallesi fidancılık ile tanıştı. O günden sonrada köyümüz göç vermeden nüfusunu arttırmayı başardı. Büyükşehir yasası ile mahalle statüsüne geçen köyümüzün ihtiyacı olan düğün salonumuzu bugün açıyoruz. Bizi kırmayarak her isteğimize cevap veren Belediye Başkanımız Dursun Mirza’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Varlık’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Başkan Mirza, “Bugün benim için çok mutlu bir gün. Ben Sahil Yeniceyi ve çalışkan insanlarını çok seviyorum. Sahil Yenice Mahallesi sakinlerimiz yetiştirdikleri ceviz fidanlarını 16 ülkeye satarak Bandırmamızın adının dünyada duyurulmasında önemli bir rol oynuyor. Bandırma Belediyesi olarak Sahil Yenice mahallemizde 8 ay önce temelini attığımız Düğün Salonu ve Gençlik Merkezimizin bugün açılışını yapıyoruz. Böylesine değerli bir projenin siz değerli hemşerilerimiz huzurunda açılışını yapmaktan gurur duyuyorum. Projemizin maliyeti 1 milyon TL ama bizim toplamda Sahil Yeniceye yaptığımı yatırım 2,5 milyon TL’yi geçti. Toplamda da tüm kırsal mahallelere yaptığımız yatırımın değeri de 35 milyon TL’yi geçmiş durumda.  Bandırma Belediyesi olarak 5 yılda 265 bin ton asfalt döküp 1 milyon metre2 parke döşeyerek Bandırma genelinde rekora imza attık. Ben açılışa katılan Sahil Yenice Mahallesi sakinlerine, Bandırmadan katılan vatandaşlarımıza, Belediye Meclis üyelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Sahil Yenice Mahallesi Düğün Salonu ve Gençlik Merkezi kentimize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!