ŞENGÜL’DEN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

MÜSİAD Bandırma Şube Başkanı Ali Şengül “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 10.yıldönümü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Şengül mesajında: “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi‘nin 105’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan MÜSİAD Bandıma Şube Başkanı Ali Şengül  “105 yıl önce çağının en güçlü devletlerine karşı ‘Çanakkale Ruhu’yla kenetlenen ecdadımız, istiklâlini ve istikbâlini korumak isteyen bir milletin karşısında hiçbir gücün duramayacağını kanını ve canını feda ederek tarihe altın harflerle nakşedilen emsalsiz bir destan yazmıştır.

Çanakkale geçilmez dedirten genç yaşlı, ülkenin her köşesinden gelerek milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızın kazandığı bu eşsiz zafer sayesinde tüm dünya milletimizin yeniden dirilişine şahitlik etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in kelimeleriyle “Çanakkale bu günümüzü kurtaran, maziye kahramanlığını ve büyüklüğü iade eden bu toprakları biz ebedi vatan yapan zaferin adıdır”. Kahraman askerlerimizin iman ve azmi, milletimizin üstün fedakârlıklarıyla Çanakkale’de elde edilen eşsiz başarı İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak direniş ruhuna da ilham vermiştir. Çanakkale Zaferi yalnız tarihe değil milletimizin gönlüne de yazılmıştır. Anadolu’nun her bir yanından vatan müdafaası için koşarak hakka yürüyen 253 bin şehidimiz, bizlere 105 yıldan beri güç vermiştir ve vermeye de devam edecektir. 105 yıl önce bu topraklarda tarih yazan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; tarih boyunca vatanı, devleti, bayrağı için canını feda etmiş tüm aziz şehitlerimizi, bugünleri bize armağan eden kahramanlarımızı ve teröre kurban verdiğimiz vatandaşlarımızı, saygı, minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!