TEKSÜT BANDIRMA BK: 86 TOFAŞ: 80

ING Basketbol Süper Ligi’nin 14. haftasında Teksüt Bandırma TOFAŞ’ı 86-80 mağlup etti.

Karşılaşmaya hem hücumda hem savunmada iyi başlayan ev sahibi ekip, Smith, Hummer, Kalinoski, Şehmus Hazer ve Terry ile sayılar bularak 3. dakikayı 12-05 önde geçti. Oyunda denge kurmaya çalışan TOFAŞ, Phillip, White ve Mejia’nın attığı basketlerle 5. dakikada farkı 4 sayıya indirdi: 14-10. İlk çeyreğin 8. dakikasında 16-16 eşitliği yakalayan TOFAŞ karşısında Terry ve Prewitt ile skor üreten Teksüt Bandırma, periyodu 21-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Furkan Haltalı ve Prewitt’in sayılarıyla başlayan Bandırma ekibi, 13. dakikayı 28-21 üstün geçti. Furkan Haltalı’nın pota altındaki performansı ve attığı sayılarla 15. dakikayı 35-24 önde geçen Teksüt Bandırma, parkede genç oyuncularına daha fazla süre verdi. Mejia ve Barış Ermiş ikilisiyle aradaki farkı kapatmaya çalışan Bursa ekibinin başantrenörü Orhun Ene, 19. dakikada hakeme itirazı nedeniyle ikinci teknik faulden diskalifiye edildi. Teksüt Bandırma ilk yarıyı 8 sayı farkla 42-34 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte Bandırma ekibinin boş toplarını Williams, Phillip, Barış Ermiş ve Berkan Durmaz ile cezalandıran ve 10-0’lık seri yakalayan TOFAŞ, 26. dakikada eşitliği sağladı: 47-47. Kontrollü oyununu sürdüren Teksüt Bandırma, final periyoduna 61-59 önde girdi.

Final çeyreğine TEKSÜT Bandırma BK Jaime Smith ve IanHummer’ın sayıları ile başladı. Yeşil-Beyazlılar hücumda Tyler Kalinoski’nin sayıları ile üstünlüğünü bırakmazken35. dakikayı 73-70 önde geçti. Kalan bölümde oyunun kontrolünü elinde tutan TEKSÜT Bandırma BK, karşılaşmadan da 86-80 galibiyetle ayrıldı. Yeşil-Beyazlılar bu sonuçla Ligin birinci devresini ilk sekiz içerisinde tamamlamayı garantileyerek Türkiye Kupası’na katılmaya hak kazandı.

Bizim gibi genç bir Takımın, sezonun bu bölümünde 9 galibiyete ulaşması mutluluk verici

Mücadeleyi değerlendiren TEKSÜT Bandırma BK Başantrenörü Hakan Demir şunları söyledi: ‘‘Bu maçtan önce Türkiye Kupası için yerimiz hemen hemen garanti gibiydi. Ama bu maçı da kazanmamızla birlikte katılmayı matematiksel olarak garantiledik. Çok önemli bir Takıma karşı kazandığımız için mutluyuz. Tofaş Takımı ile aynı galibiyet sayısına ulaştık. Sonuçta bizim gibi genç bir Takımın, sezonun bu bölümünde 9 galibiyete ulaşmasından çok mutluyum. Tabi ki de sezon içerisinde iniş ve çıkışlarımız oluyor. Ama sonuçta onlara bunu hem öğreterek hem de kazanarak devam etmemiz mutluluk verici. Çalışmalarımıza devam edeceğiz.’’ dedi.

 

 

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!