TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA SIKI DENETİM

Balıkesir Polisinden toplu taşıma araçlarına ‘sosyal mesafe’ kontrolü yapıldı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında denetimlerde bulundu.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Balıkesir’de denetimler tüm hızıyla devam ediyor.

Salgına karşı yurt genelinde alınan tedbirler kapsamında Balıkesir’de otobüs ve minibüs gibi halkın yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarında yer alan yolcuların sosyal mesafeleri, polis tarafından denetlendi. Büyük risk oluşturan toplu taşımalarda önlemler arttırılırken, polisler, durdurdukları taşıtlara girerek vatandaşları uyardı. Sürücülere koltuk sayısının yarısı kadar yolcu almaları gerektiğini hatırlatan polis, yolculara da çapraz oturmaları gerektiğini hatırlattı.

Polis ekipleri ayrıca, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında araçları durdurarak, sürücülerin ve yolcuların ateşini ölçtü.

Ekipler, ateşini ölçerek sağlık problemlerinin olup olmadığını sordukları yolculara, koronavirüsten korunma kurallarına uymaları uyarısında bulundu.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!