TUNCELİ’DE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISI

Tunceli’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan ” İstihdam Seferberliği 2019″ programının ele alındığı toplantı düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Özdemir Aktaş, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Tahir Cevher, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hıdır Belice, iş insanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve esnaflar katıldı.

Vali Sonel, burada yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Ocak’ta düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası’nda iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulunduğunu hatırlattı.  Sonel, “21 Ocak 2019’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin bünyesinde Türkiye Ekonomi Şurası yapılmıştı. Burada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği başlatma talimatı üzerine ilgili birimler çalışmaya başladı. Çünkü memleketimizde istihdam konusu çok önemli.” dedi.

1500 VATANDAŞIMIZ DAHA İSTİHDAM EDİLECEK

Tunceli’de istihdama yönelik önemli çalışmalar yürütüldüğüne, yapılacak yeni çalışmalarla da 1500 vatandaşımızın daha istihdam edileceğine dikkat çeken Vali Sonel,   “20 ay önce hem Valilik hem de Belediye Başkanlığı görevine başladığımızda Tunceli istihdamda 81’inciydi. Girişimcilerimiz ve çalışma arkadaşlarımız sayesinde ilk 10’a girdik. Şu anda Tunceli olarak kadın ve engelli istihdamında Türkiye birincisiyiz.  İstihdam edilecek her bir vatandaşımız için devletimizin ne katkılar vereceğini sizlere izah edeceğiz. Tunceli’de 1500 civarında vatandaşımıza daha ek istihdam sağlamış olacağız.  Şu anda Tunceli’de çalışmak isteyene tekstil fabrikalarında ve diğer işletmelerde iş var.  Açacağımız özel çağrı merkezine ilk alımları Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan yapacak. Geçen hafta Ankara’da Sağlık Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmede kendisinden çağrı merkezimiz ile ilgili destek istedik. Kendisi de bizleri bu konuda destekleyeceğini söyledi. İlimize gelen İçişleri Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız da bu konuda bizi destekleyecek. Devletimizin sunmuş olduğu imkânlardan faydalanalım. Çünkü Tunceli artık huzur şehri. Üniversite mezunu olup da mesleğe daha başlayamayan, KPSS’si düşük olan olabilir, atanamayan olabilir ki Tuncelili vatandaşlarımızın, gençlerimizin diksiyonu çok düzgün. Buradaki kardeşlerimiz çok güzel konuşuyorlar. Bu vatandaşlarımızı çağrı merkezlerinde değerlendireceğiz. Tunceli’de Munzur Nehri’nde artık baraj değil Dünya Rafting Şampiyonları yapılıyor. Şu anda Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında otellerde yer yok. Huzur şehri olunca beraberinde bu güzellikler oluyor. Yöremiz için yapılması gerekenleri son güne kadar yapacağız.” diye konuştu.  Tekstil fabrikalarında çalışanlarına öğle yemeği ve servis desteği sunduklarını hatırlatan Vali Sonel, yatırımcıları da ilimize davet ederek her konuda kendilerine destek vereceklerini belirtti.

Vali Tuncay Sonel konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstihdama yönelik yapılacak çalışmalar konusunda yatırımcılarımıza kapımız her zaman açık. Aynı zamanda sosyal projeler konusunda da her zaman yanınızdayız. İş ve aş verene her zaman destek olmamız, sırtımızda taşımamız lazım.” Toplantı, ilgili kurum müdürlerinin sağlanacak teşviklerle ilgili katılımcılara bilgi vermesinin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!