BOZKURT: İNSANLIĞIN TARİHİNİN KARA LEKESİ : HOCALI KATLİAMI

Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt Hocalı katliamının 29. yılı dönümü dolayısıyla açıklamada bulundu.

Türk dünyasının ortak acısı olan “Hocalı katliamının 29. yılında açıklamalarda bulunan Bekir Bozkurt, , “Dağlık Karabağ”da süren Ermeni işgalinin son bulması; neticesinde evinden, yurdundan ve toprağından uzak kalan soydaşlarımızın haklarının iadesi uluslararası toplumun en ciddi görevleri arasında olmalıdır. soykırıma tabi tutulan TÜRK olunca sağır ve dilsiz olan sözde batı medeniyetinin önderleri Hocalı katliamınıda maalesef görmezden gelmiştir.Buda bize birkez daha “Türkün Türk’ten başka dostu yoktur “düşüncesinin ne kadar haklı olduğu gerçeğini göstermiştir” dedi.

Bozkurt açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi.

“26 Şubat 1992’de yapılan Hocalı Katliamı Ermeniler tarafından kardeş Azerbaycan’a uygulanmış bir soykırımdır bu katliamda 613 Azerbaycan türkü hunharca öldürülmüştür. Bundan tam 29 yıl önce, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nin Hocalı Kasabasında sahnelenen Ermeni vahşeti 21’nci asrın en büyük facialarından ve felaketlerinden birisi olarak tarihe geçmiştir. Dönemin Rus zihniyetinin, bu kıyımın gerçekleşmesinde önemli oranda payı, katkısı ve müdahalesi olduğu bugün daha da netleşmiştir. 25-26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı, Ermeni azgınlığının ve acımasızlığının iğrenç yüzüyle karşılaşmış ve bu kapsamda soydaşlarımız ağır ve kanlı bir saldırıyla sarsılmıştır. 106’sı kadın, 63’ü çocuk, 70’ten fazlası yaşlı olmak üzere 613 Azerbaycanlı kardeşimiz hunharca ve alçakça katledilmiştir. Sayıları binleri bulan soydaşımız ise yaralanmış, rehin düşmüş ve de kaybolmuştur”

“Hocalı katliamının 29. yılında, Dağlık Karabağ’da süren Ermeni işgalinin son bulması; neticesinde evinden, yurdundan ve toprağından uzak kalan soydaşlarımızın haklarının iadesi uluslararası toplumun en ciddi görevleri arasında olmak zorundadır. Ayrıca, Hocalı katliamı üzerinden sinsi ve gizli niyetlerini yürütmeye çalışanlara, lobi çalışması ile müşterek sızımızı kullanma amacı taşıyanlara da çok dikkat edilmesi ve fırsat verilmemesi her milliyetçi-vatanseverin sorumlulukları arasındadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Hocalı katliamının 29. yıldönümünde, hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Ermeni mezalimini şiddetle kınıyorum. Unutulmasın ki, tek millet, iki devlet halinde olduğumuz Azerbaycan Cumhuriyeti’nin esaret altında bulunan vatan parçasına kavuşması vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz bir gereklilik ve zorunluluktur. Türk milletinin duası, desteği ve isteği de her zaman buna yönelik olacaktır. Bağımsız ve birleşmiş TURAN ‘a olan inancımızı koruyarak geleceğin TÜRK asrında buluşacağımız günlerin hasreti ve Doğu Türkistan’da zulüm altında olan olan Uygur Türk’ü soydaşlarımızın da bir gün inşallah özgürlüklerine kavuşması temennisiyle yüce Türk milletinin birliğine Türk vatanının bölünmez bütünlüğüne olan inancımla… Bandırmalı hemşehrilerime sevği sayğı ve hürmetlerimi sünüyor herkese sağlıklı günler diliyorum.

İsiklal için birlik ,istikbal için dirlik. Ne mutlu türküm diyene” dedi.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!