CUMHURİYET’İN 97. YILI KUTLANDI

Cumhuriyetin 97. Kuruluş kutlamaları Bandırma Cumhuriyet Meydanındaki törenle yapıldı.

Törene İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oğuz Okuyucu, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Tarakçı, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet meydanındaki tören protokolün katılanların kutlama tebriklerini kabul etmesi ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Günhan Yazar günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Yazar konuşmasında bugün bu meydanda Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet duygularımızı ifade etmek için toplandık diyen Yazar “Bugün tek millet iki devlet olduğumuz Azarbeycan’a desteğimizi göstermek için buradayız. Ülke olarak birlik ve beraberliğimiz Tüm Dünya’ya duyurmak için buradayız.

Ne yazık ki, bu sene pandemi nedeniyle Cumhuriyet Bayramımızı buruk kutluyoruz. Keşke gençlerimizle vatandaşlarımızla beraber bu kutlamaları yapabilseydik. Ancak evlerimize Türk Bayrakları asarak, hep beraber İstiklal Marşı’nı okuyarak Cumhuriyeti kutlayacağız. Onlar, yokluk içinde Cumhuriyeti kurmayı başardılar. Bizler de sonsuza kadar bu Cumhuriyeti koruyacağız. Pandemi kurallarına uymak Cumhuriyeti kuran, bizlere emanet edenlere ve sağlık çalışanlarına olan vefa borcumuzdur. Dikkat edelim ve kurallara uyalım.

Dünya’nın birçok ülkesinde Türk Silahlı Kuvvetleri görev ifa ediyorlar. Onlara başarılar, şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere uzun ömürler diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!