TERÖR ÖRGÜTÜNE BÜYÜK DARBE

Milli Savunma Bakanlığı‘ndan yapılan açıklamada Irak’ın kuzeyi Haftanin’de başlatılan Pençe Kaplan Operasyonu’nda arama-tarama faaliyetleri tamamlandı.

Operasyonda şimdiye kadar 320 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Irak’ın kuzeyinde Haftanin’ de 16 Haziran’da Pençe-Kaplan Operasyonu başlatılmıştı. Operasyonda arama-tarama faaliyetleri tamamlandı.

Komandolar Haftanin bölgesinde tespit edilen 269 sığınak ve 53 mağaraya girerek ele geçirilen silah, mühimmat ve yaşam malzemelerini tek tek imha etti.

Operasyon ise sürüyor

Terör örgütü üyelerine yönelik operasyon ise kararlılıkla sürüyor. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada bugüne kadar Pençe Kaplan Operasyonu’nda 320 terörist etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

Tamamlanan arama-tarama faaliyetlerinde ele geçirilen malzemeler de şöyle sıralandı:

265 EYP, 11 mayın, 10 RPG-7 roketatar, 125 el bombası, 1 drone insansız hava aracı, 26 ağır silah, 4 havan, 143 hafif silah, 27 bin 693 adet silah mühimmatı, 22 bin 331 adet ağır silah mühimmatı, 8 AT-4 tanksavar füzesi, 244 adet top/havan mühimmatı, 238 roketatar mühimmatı, 4 termal kameradan gizlenme kıyafeti, 6 adet telsiz ve çok sayıda yaşam malzemesi ile araç-gereç.

16 Haziran 2020 tarihinde Irak kuzeyi Haftanin’ de başlatılan Pençe Kaplan Operasyonu’nda arama-tarama faaliyetleri başarıyla tamamlandı. Kahraman Komandolarımız, bölgedeki bütün sığınak, barınak ve mağaralara girerek terör inlerini yerle bir etti.

Bir cevap yazın

ABONE OL

error: Content is protected !!