GüncelManşetSonDakikaYerel

Vali Sonel ; Deprem Bölgesine Ordu’dan Gönderdiğimiz Yardım Tırı 300’e Ulaştı

6 Şubat 20023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza Ordu’dan yapılan devam ediyor.

Deprem bölgesine bugüne kadar Ordu’dan 291 yardım tırı gönderilmişti. Bugün konteynır ile gıda maddelerinden oluşan 9 tırın daha deprem bölgesine gönderilmesiyle birlikte toplamda 300 tır dolusu yardım malzemesi depremzede vatandaşlarımıza ulaştırıldı.

Ordu Valiliği koordinesinde toplanan ve depremzedelere ulaştırılmak üzere konteynır ile gıda malzemelerinden oluşan 9 yardım tırı, Vali Tuncay Sonel’in de katılımıyla deprem bölgesine uğurlandı.

Beraberinde AFAD İl Müdürü Osman Işık ve Sosyal Yardımlaşma il Müdürü Levent Özsoy ile birlikte 6 Şubat’ta yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Vali Tuncay Sonel, “Depremin ilk anından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Bakanlarımızla, devletimizle milletimizle el ele deprem bölgesindeydi. Bizler de depremin ilk gününden itibaren Ordu olarak Adıyaman’daydık ve arkadaşlarımızla birlikte bu süreci hep birlikte yaşadık” diye konuştu.
“Milletimizin her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuğundan, yaşlısına kadar asil milletimiz depremde zarar gören vatandaşımıza katkıda bulundular” diyen Vali Sonel, konuşmasında Ordulu vatandaşlarımıza özel olarak teşekkür etti.
Vali Sonel, “Ordu’da 19 ilçemizde vatandaşlarımızın deprem bölgesine özellikle de Adıyaman’a büyük katkıları oldu. Deprem bölgesine 9 tır yardım malzemesi çıkartıyoruz. Böylelikle Ordu’dan bugün itibariyle 300’üncü yardım tırı deprem bölgesine gitmiş oluyor. Deprem bölgesine emek veren, katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarıma, tüm Ordulu hemşehrilerimize, tüm milletimize, çocuğundan yaşlısına emek veren herkese, katkı sunanlara şükranlarımı sunuyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!