GündemManşetSiyaset

Adan: 31 Mart’ta devlet düşmanlarının nefesi kesilecek

TBMM Başkan Vekili Celal Adan, 15 Temmuz’da Türkiye’nin büyük bir beladan kurtulduğunu, milletimizin o gün bölücüye, FETÖ’cüye, PKK’lıya fırsatı vermediğini, bugün de vermeyeceğini belirtti.

Celal Adan, 31 Mart seçimlerinde Kars’tan yükselen sesin bölücünün, devlete düşman olanların nefesini kesecek güçlü bir ses olacağını kaydetti.

Bir takım ziyaretlerde bulunmak ve Cumhur İttifakı’nın MHP’li Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ötüken Senger’e destek vermek için Kars’a gelen TBMM Başkan Vekili Celal Adan beraberindeki AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, 26 ve 27’inci dönem MHP Ankara Milletvekili Erkan Bülent Haberal, MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük, MHP MDK Üyesi Taner Gökçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin TBMM Özel Kalem Müdürü Fikret Hayali; AK Parti İl Başkanı Muammer Sancar ve MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel; Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ötüken Senger ile birlikte Cumhur İttifakı Seçim İrtibat Bürosu’nda vatandaşlarla buluştu.

celal-adan

“MİLLETİMİZ BÖLÜCÜYE, FETÖ’CÜYE FIRSAT VERMEDİ”

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan TBMM Başkanvekili Celal Adan, Cumhur İttifakının Türkiye ittifakı olduğunu söyledi.

Celal Adan, “Cumhur İttifakı bir Türkiye ittifakıdır. Şöyle hafızamızı 28-14 Mayıslara götürelim. Yanı bundan 3-4 ay öncesine götürelim. Kim sevinçliydi? Kimler seviniyordu? Yani Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin oluşturduğu ittifakı yıkılacak diye sevinenler kimlerdi? Karslılar değildi. Vergisini veren onurlu yaşayan, bu bayrağa saygı duyan hiç kimse sevinmiyordu. Ama bu milletin evlatlarına kurşun sıkan, polisine kurşun sıkan bölgede ki vatandaşlara kurşun sıkan terör örgütü seviniyordu.  Diğer taraftan 15 Temmuz 2016’tıda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin karargahını basan, devleti kuran meclisi bombalayan ve 47 özel hareket mensubunu yakarcasına öldüren, askerimizi, polisimi çatıştıran bir başka terör örgütü, dışarıya güdümlü FETÖ’cüler çok seviniyordu. Buna fırsat vermedi milletimiz, hem Cumhur İttifakı’nı parlamentoda öne geçirdi. Hem de Türk devletini yönetme iradesini Cumhurbaşkanımıza vererek Türkiye büyük bir beladan kurtuldu. Ogün bu fırsatı vermeyenler, milletimiz o gün bölücüye, FETÖ’cüye, PKK’lıya bu fırsatı vermedi.  Bugünde vermeyecek” dedi.

 

KARS’TAN YÜKSELEN SES BÖLÜCÜNÜN, DEVLETE DÜŞMAN OLANLARIN NEFESİNİ KESECEK

Kars’ta gördüğüm hava, gördüğüm inanç, gördüğüm beraberlik, Kars Belediye başkanını Allah’ın izniyle kazanacağız diyen TBMM Başkavekili Celal Adan, “Kars Belediye Başkanlığı’nı yüzde 10 farkla değil, yüzde 80 farkla kapatın çünkü Kars’tan yükselen ses bölücünün, devlete düşman olanların nefesini kesecek güçlü bir ses olmalıdır. Türkiye’nin birliği ihtiyacı var, beraberliğe ihtiyacı var. Kars kahramanlar şehridir. Yiğitler şehri Kars, teslim olmayan, boyun bükmeyen bir şehir Kars, peki bugün Atatürk’ün kurduğu partiye desteğini açıkça ilan eden ‘kent uzlaşısı’ adı altında sahtekarca milletimizi kandıran, İstiklal Marşı’nı söylemeyen bir siyasi partinin desteği ile Kars’ı böyle birine teslim edecek misiniz? İstiklal Marşı’nı söylemeyen bir siyasi partinin desteği ile veya İstiklal Marşı söylemeyen bir siyasi partiye Kars’ı teslim edecek misiniz? Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir günah işlenebilir mi? Dolayısıyla bugün sizin muhatabınız keşke devlete bağlı, bayrağa bağlı, Türkiye’nin birliğine bağlı bir iradeyle karşımıza birileri çıkmış olsaydı. Ama çok samimi bir şekilde itiraf ediyorum ki bölücüler, FETÖ’cüler tekrar işbirliği yapmışlar, karşımızda bazı tezgahlar ortaya koyuyorlar. Kars her zaman bu milletin birliğine, devletin yüceliğine itibar etmiş bir ildir. İnanıyorum ki bu değerlerle örtüşmüş, milletin kabul ettiği değerlere hürmet olarak yaşamış olan Kars’ımız Ötüken Senger’i Kars belediye başkanı yapacaktır“ diye konuştu.

Bir süre vatandaşlarla sohbet eden Celal Adan ve beraberindekiler, daha sonra Kağızman ve Sarıkamış’taki programlara katıldı.

BİZİM BİRLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Meclis Başkanvekili Celal Adan Kağızman’da yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Milletvekilleri ile birlikte, değerli belediye başkanımız Emrullah Koman beye Kağızman’ı nasıl yöneteceksin? diye sorduğumda, “önce ben Kağızmanlı olan her bir vatandaşı anamdan doğmuş kardeşim gibi seviyorum” dedi.

Bizim birliğimizi, beraberliğimizi Allah’ın izniyle hiç kimse bozamayacak. Dış güçlere teslim olmuş, belli güçler, zaman zaman Türkiye ile oynuyorlar. Bazen fırsat bulduklarında Meclis’i bombalıyorlar, Genel Kurmay’ı basıyorlar. Ama siz değerli vatandaşlarımızın bu olayları takip ettikten sonra sandığa gittiğinde de bunların dersini veriyorlar. İşte yakın zamanda bir seçim yaptık, bu seçim ülkenin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini savunan Cumhur İttifakı parlamentoda birinci oldu ve Cumhurbaşkanımız da büyük bir oyla tekrar Cumhurbaşkanı oldu. Bunu siz yaptınız, siz başardınız. Bir şey başarmak mecburiyetindeyiz, her insanımızı, Türkiye’de yaşayan Diyarbakır’dan Edirne’ye kadar, Tunceli’den Yozgat’a kadar her vatandaşı kardeş kabul edenlerin kazanması lazım Türkiye’de. Ayrımcıların bizi değişik çatışma sürüklemek isteyenlerin nefesinin kesilmesi lazım.

Adan2

CUMHUR İTTİFAKI’NIN BERABERLİĞİNDE MENFAAT SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Kars’ta, Ağrı’da, Diyarbakır’da, Tunceli’de Türkiye’nin her tarafında Cumhur İttifakı çok güçlü bir şekilde devam ediyor. Çünkü Cumhur İttifakı’nın beraberliğinde menfaat söz konusu değildir. Bugün burada bulunan bütün vatandaşlarımıza, Tunceli’den Edirne’ye kadar bütün vatandaşlarımıza sorduğumuzda bizim birliğe ihtiyacımız var, bizim beraberliğe ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlik olunca 7 düvelle mücadele ettik ve ezanı hür, bayrağı hür Türk Devletini kurduk. O gün kurulan devletin imkanları ile bugünkü imkanları mukayese ettiğimizde bugün çok güçlüyüz. O günden çok güçlüyüz. Ama Cenabı Allah’a şükürler olsun o gün devletimizi kurduk. Bu devlet asla yıktırmayacağız. Hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Hiç kimsenin gücü Emrullah kardeşimizin idealini bozamayacaktır. Nedir ideali? İdeali “Kağızman’da herkes anamdan doğmuş gibi kardeşim” diyor. Bunu bozduracak mısınız verin oyunuzu. Dolayısıyla Kars’ta gördüğüm de bu. Kars’ta da çok güçlü bir şekilde Cumhur İttifakı’nın oyları çok yüksek bir şekilde devam ediyor.

CUMHUR İTTİFAKI’NDA BAKANLIK PAZARLIĞI YOKTUR

Sokakta gördüğümüz, Kars’ta gördüğümüz Allah’a çok şükür inanıyorum ki ayın 31’inde başkanımızı davulla zurnayla Ankara’ya yolcularken Kars’tan da Kars Belediye Başkan adayımız o da davulla zurnayla yola çıkacak. Gördüğümüz manzara budur. Bu manzara güçlü bir manzaradır, Cumhur İttifakı’yla örtüşen bir manzaradır, Cumhur İttifakı’nda bakanlık pazarlığı yoktur, ihale yoktur. Allah var, milletimizin birliği var, devletimizin yüceliği var. Dolayısıyla burada gördüğüm manzara, burada gördüğüm heyecandan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Burada gördüğüm şu güçlü duruşu emin olun Türkiye’ye karşı art niyetli olanlara çok güçlü bir cevap verdiğinizi görüyorum.

celal-adan

GÖLET KONUSU ÇÖZÜLECEK

Başkanla görüşürken buranın en temel meselesinin gölet olduğunu söyledi, basının huzurunda Tarım Bakanı’na teşekkür ediyorum, kendisini aradığımda o da bir seçim bölgesinde faaliyetlerini yürütürken bu gölet konusunu, Devlet Su İşleri’nin programa aldığını ama bir an önce yapılması konusundaki talebimizi hemen karşılayacağını, seçim bölgesinden ayrılır ayrılmaz talimatları vereceğini söyledi. Huzurunuzda Tarım Bakanını tebrik ediyorum. Burada size bir söz veriyorum, bütün meselelerinizin Ankara’da takipçisi olacağız çok mertçe takipçisi olacağız ve başkandan gelen bütün projelere Cumhur İttifakı’nın bir tarafı olarak hükümetimize götüreceğiz, Cumhurbaşkanını götüreceğiz, bakanlarımıza götüreceğiz bütün meseleleri takip edeceğiz. Bu güzel toplantıyı gördükten sonra buradaki güçlü birliği, beraberliği gördükten sonra ben de sizin emrinizdeyim. Yakın bir bölgenin çocuğuyum, ben de Ağrı’nın Tutak kasabasındanım. Dolayısıyla Cenabı Allah size hizmet etmeyi nasip etsin. Bu güzel toplantının milletimizin birliğine, devletimizin yüceliğine, başkanımızın seçilmesine vesile olmasını diliyor, hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!